Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Oliwnik baldaszkowaty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam
Zamówiłem sadzonkę Oliwnika baldaszkowatego - podobno nalewki z owoców nie ustępują tym z derenia - ktokolwiek widział-ktokolwiek pił ?:)
Wacek
(21-02-2013, 08:52)Wacek napisał(a): [ -> ]... ktokolwiek widział-ktokolwiek pił ?:)

Niech się ujawni !! :D

Owocek wygląda zachęcająco, a opis smaku jest smakowity.
Witajcie,
zamówiłem i ja dwa lata temu sadzonki - żadna nie przetrwała zimy.
A skuszony zostałem przepisem i - w szczególności - opisem nalewki oliwnikowej ze strony derenjadalny.com.
Gdyby się komuś udało taki krzaczek wyhodować to chętnie owocki (w odpowiednim oczywiście czasie - kupię!)
Mam go na szkółce, poprzedniej zimy zmarzły mi wszystkie sadzonki w doniczkach (nie okrywane). W tym roku zimował w gruncie, przetrwał, ale śniegu było dużo.
Jak smakuje nie wiem, ale jet w naszym arboretum i owocuje, bo nasiona mamy własne.
Sadzonki przyjechały ! Zaczynam przygodę z nową roślinką a mam nadzieję że i z nową nalewką .

Życzę sukcesów , tfu,tfu,tfu - przez lewe ramię :)
Wacek, możesz podać gdzie kupowałeś sadzonki? Teraz będziesz sadził do gruntu?
Już posadziłem ale przed zimą okryję ziemią jak winorośl . Kupiłem od koleżanki z tego forum .
A może wiesz, czy ma jeszcze na zbyciu?
Nie wiem .
@drajla :) Mamy jeszcze, są po 8 zł, koszt wysyłki pocztą wyszedł 20,5zł za priorytet, to przy płatności na konto. Jeśli chcesz to mogę jeszcze we wtorek wysłać, tylko proszę o dane na pw. Mam jeszcze oliwnik wielokwiatowy z użytkowych oliwników. Nie wiem jak z jego zimowaniem. Zimował u mnie na razie tylko jedną zimę pod gołym niebem, ale rósł w podłożu torfowym tunelu a nie w doniczce, przezimował ładnie (dużo śniegu było).
Witaj, poleciał PW.
Czy ktoś już może zrobił nalewkę z oliwnika baldaszkowatego?
Jeżeli tak to jakie wrażenia? Pytam, bo zastanawiam się nad posadzeniem go na działce.
Jeszcze nie robiłem, bo mi jeszcze nie owocuje.
A mój owocuje ! Ale owocki w porównaniu do derenia są mikre . :(
(przepraszam zdjęcie nie ostre )
A jakie są w smaku?
(05-10-2015, 13:15)drajla napisał(a): [ -> ]A jakie są w smaku?
Nie próbowałem - nie wiem kiedy dojrzewają . Poczekam może opadną .
Pierwsze zbory:

[attachment=21757] [attachment=21758] [attachment=21759]

Owocki mniej więcej wielkości ziaren ziela angielskiego, jedne słodkie, drugie kwaskowate, soczyste.

Nalewki w tym roku z nich nie będzie, ze względu na ich zbyt małą ilość.
(26-10-2015, 17:35)drajla napisał(a): [ -> ]Owocki mniej więcej wielkości ziaren ziela angielskiego, jedne słodkie, drugie kwaskowate, soczyste.

A w dodatku "wielka" pestka w środku . :( :(
Niestety, u mojej teściowej oliwnik w tym roku, kolejny raz, nie owocował.
Moje też nie owocowały a jednemu pień w środku usechł więc uciąłem przy ziemi ale wypuścił nowe gałązki od korzeni i rośnie . Zwątpiłem w tą roślinkę już wolę rokitnik który mi w końcu zaowocował .
Na stronie sklepu E-CLEMATIS pojawiły się 3 zupełnie nowe odmiany oliwnika baldaszkowatego https://e-clematis.com/pl/c/Oliwnik/110   złożyłem zamówienie zobaczymy co z nich wyrośnie obecnie mam 5 sztuk Elaeagnus umbellata  miałem jeszcze 6 sztuk  Elaeagnus multiflora - oliwnik wielokwiatowy  ale co roku mi przemarzały do korzenia i na wiosnę się odradzały praktycznie od zera więc po 3 latach takiej zabawy je wywaliłem ludzie sprzedając sadzonki nie odróżniają umbellaty (do -30 st.C) od multiflory (max.do -20st.C) i stąd problemy z przemarzaniem
Jak w tym roku nie zaowocuje, to siekiera. :wsciekly:
(31-01-2018, 14:53)drajla napisał(a): [ -> ]Jak w tym roku nie zaowocuje, to siekiera. :wsciekly:

A ile masz drzewek bo jak jedno to raczej słabo z tym będzie zalecają posadzić minimum 2 blisko siebie
Dwa w pewnym oddaleniu od siebie, rozrosły się ładnie i tylko to.
I dwa kolejne bliżej siebie, w innym miejscu i też bez plonów. :placze:

Jak to się mówi - szklanka do połowy pełna - czyli, kwitną wszystkie i to ładnie. :D

Rok 2017 był trudny, tarnina też kwitła, ale nie owocowała.
Stron: 1 2 3