Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: a co jeśli za słodkie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
muszę się przyznać, zasłodziłem porzeczki ;/ teraz jak próbuję to wyraźnie czuć, a zrobiłem to dlatego, że przerwało fermentację w pewnym momencie, a ja głupi nie sprawdziłem balinga tylko waliłem cukier, no i teraz jest go aż nadto ( gromy na moja głowę), czy jest jakaś rada na to ? od razu piszę, że to 25l a większego naczynie nie posiadam
Jesli fermentacja ustala niedawno, to moze odlejesz z 5 litrow do butelki po wodzie, tam sie wyklaruje i dojrzeje - bywaja amatorzy slodkiego. A do balonu dodac 5 litrow wody i nowa, silna matka drozdzowa, moze drozdze wyzra cukier? Wada tego rozwiazania na pewno bedzie mniej intesywny smak owocu w winie.
Cytat:Wysłane przez MSZ
Jesli fermentacja ustala niedawno, to moze odlejesz z 5 litrow do butelki po wodzie, tam sie wyklaruje i dojrzeje - bywaja amatorzy slodkiego. A do balonu dodac 5 litrow wody i nowa, silna matka drozdzowa, moze drozdze wyzra cukier? Wada tego rozwiazania na pewno bedzie mniej intesywny smak owocu w winie.

Ten numer nie przejdzie. Nie w ten sposób. Jesli juz to postaraj sie o baniak 10L. Zrób MD w ilości 1 L w tym baniaku, potem dolej do MD 0,5 l nastawu, jak bedzie znów dobrze fermentowac, dolej 1 l nastawu, po dniu - dwóch 2 l nastawu (cały czas musi utrzymywać się fermentacja) potem 5 l nastawu i dofermentuj do wytrawnego. jak sie sklaruje skupażuj z resztą wina.
Ja także mialem podobny przypadek jakiś czas temu i zrobiłem winko z czerwonej porzeczki skupażowałem i było git:)
Ale to tylko jeżeli chcesz wymieszać
no nie stety co do kupażu to nie posiadam czerwonej porzeczki, chyba że można by też z truskawkowym, bo to się do tego może nadać
Mieszac mozna z czym się chce byleby tylko to Tobie pasowało tzn chodzi o smaki jakie owoce by ci pasowały mi osobiście czerwona bardziej podchodzi nop ale jeżeli nie masz to już musisz sam zdecydowac czy taki kupaz ci pasuje