Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Klarowanie wina
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam forumowiczów
Temet już był kilka razy na forum, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
W październiku ( około 20.10.2011) zeszłego roku nastawiłem wino z jabłek zimówek i gdzieś w styczniu zlałem je pierwszy raz. Wino było dość mętne i w marcu zlałem je ponownie. Niestety wino dalej jest mętne i w końcem maja zastosowałem klarowin, nić nie pomogło, a wczoraj rano zastosowałem Turbo Klar i dalej jest mętne i już nie wiem co mam zrobić, więc proszę o pomoc
Nikt nie jest w stanie mi pomóć?
Dodaj pektopol lub mocny napar z herbaty - to pomaga. A dodatkowo czas czyni cuda.
Dzięki za odpowiedź i dodam jeszcze, że raz na 15 minut wino sobie bulknie i stoi w temperaturze około 20 stopni celsjusza. A tej herbaty to niej więcej ile mam dodać?
(30-08-2012, 17:47)apm3 napisał(a): [ -> ]raz na 15 minut wino sobie bulknie
No to kolego jeszcze daleka droga do klarowania. Trwa jeszcze fermentacja i dopiero po jej zakończeniu możesz myśleć o klarowaniu wina.
Ale ono bulka sobie już prawie rok
Wino zasiarkuj, żeby zatrzymać fermentację. Przenieś w chłodniejsze miejsce (pomaga w klarowaniu) i ew. zastosuj, tak jak napisał tasmol, pektoenzym lub taniny pod postacią mocnego naparu herbaty bądź proszku, np. tanenol clar. Skąd ma ktokolwiek wiedzieć ile naparu masz dodać skoro nie podałeś ile tego wina jest?:)
Wina jest około 15l
Mam takie oto pytanie/prośbę o radę

Jakim środkiem najlepiej sklarować winko z DR (malaga, średniosłodka), stoi ono już rok w dymionie, ale nie jest idealnie klarowne. Wyczytałem, że DR dość ciężko sie klaruje a w sklepach sporo różnych środków i nie wiem, który będzie najlepszy do tego wina...
Nie ukrywam, że zależy mi na czasie, chciałbym zlać do butelek obecny urobek i nastawić nową miksturę (zamrażarka pełna róży)

Jeśli do tej pory nie dodawałeś pektoenzymu w procesie produkcji proponuję zacząć od tego.
Jeśli Klarowin - czyli bentonit nie pomógł, to i tanina nie pomoże. Zacznij od pektopolu jak rądzą koledzy. Jeśli to na nic to żelatyna i tanina - w tej kolejności lub taki preparat gotowy: http://www.winohobby.biz/index.php?produ...od_id=1173 .
Dzieki za info, jeszcze nic nie dodawałem, zacznę więc od pektopolu.
Ile potrwa proces klarowania zakładając, że wszystko przebiegnie prawidłowo???
Kilka tygodni.
...mmm, więc jeszcze jedno pytanie, jak pisałem wyżej zależy mi na czsie a w sklepach są środki na których jest napisane, że klarują w 24h, prawda to czy tylko marny wybieg marketingowy??
Może by na przykład kupić Klarmedel 24h, co o tym sądzicie??
Podobny środek polecił Ci DarekRZ... Ja natomiast używałem już kilkakrotnie ten, o którym Ty piszesz. Mogę potwierdzic Ci, że klaruje w 24h... Ja wprawdzie zawsze trzymam ok 48 i wina sa kryształowo czyste. Jeśli poradzi sobie z Twoim winem, to czas działania jest prawdziwy...
W 24 godziny zauważysz początek klarowania - być może nawet spektakularny, ale drobny osad będzie się wytrącał przez tydzień, dwa.
Tak, to prawda. Ja po wstepnym klarowaniu jakimś środkiem i w miarę szybkim zlaniu wina klaruję jeszcze naturalnie nawet dlużej niż tydzień, dwa... I leżakuję jeszcze dlugi okres czasu w balonach, więc gdyby się coś wytrącało to zawsze mogę jeszcze zlać.