Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Słabe wino z aronii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam zrobiłem winko z aroni praktycznie bez wody prawie sam sok baniak 50 L cukru 8 kg po ustaniu fermentacji po około 6 tyg. zlałem po miesiącu okazało się za słabe próbowałem resetu na aktywnych według zaleceń próba nieudana mineło juz 3 miesiące od nastawu i nie wiem co z tym winem zrobić ma teraz 10 blg czy dolać spirytusu cz próbować jeszcze raz resetu...
50 Litrów soku zjadło Tobie 8 kg cukru , i teraz masz 10 blg w nastawie .
Dobrze to ja rozumiem ?
Dodałeś cukier na raz ?
Napisz coś o procesie robienia tego wina .
Tak 50 litrów soku zjadło 8 kg cukru aż do zera blg
Przy resecie dodałem cukru do nastawu i teraz mam 10 blg wino jest w smaku dobre ale nie czuć procentu dałem d..y.
co dalej z tym robić
(01-01-2013, 20:37)ariel393 napisał(a): [ -> ]............ dałem d..y.
Noooo, a najbardziej piszac posta pod postem czego Regulamin zabrania, a Jego zapisy należy szanować.

Nie znając początkowego BLG nastawu teraz to możemy powróżyć.
Wina się nie resetuje tylko restartuje.
Opisz dokładnie jak robiłeś restart. Naprawde dokładnie i kiedy po próbie retartu dałeś cukier oraz ile go dałeś.
Z tego co piszesz to retartowałeś nastaw bez cukru. Jak mogły drożdże wystartować skoro nie miały co jeść?
dziękuje za odp. rest robiłem tak że dodawałem po trochę wina do pracujących drożdzy czyli gotowej już fermentującej matki tak jak w opisach na forum, puzniej wlałem to do wina i popracowało z 2 godziny i fermentacja ustała tylko raz na jakieś 5 minut bulknie w rurce jest też mały kożuch pijany na górze wina ale blg od 2 miesiecy nie spada... główną rada o którą proszę to to czy mozna spróbować jeszcze raz reset czy lepiej dolać spirytusu
Zrób restart aktywnymi skoro uważasz, że jest zbyt słabe. Zanim zaczniesz poczytaj o hartowaniu drożdży oraz ogólnie o restartach.
Zwróć też uwagę na pisownię bo trochę wstyd. Wiesz te zdania zaczynane od dużej litery, te orty itd.
Dziekuję za cierpliwość i odp.
Napisz jak wyszło. Przy kolejnych winkach staraj się prowadzić bilans cukru żeby można było obliczyć moc zamiast wróżyć z fusów.