Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Kilka pytań od początkującego cydrownika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Planuję poeksperymentować z produkcją cydru z kartonika i po wstępnym zaznajomieniu się z tematem nasunęło mi się kilka pytań:
1/w jaki sposób oszacować potencjalną moc cydru? Sporo szukałem na ten temat i znalazłem publikację w której mowa jest o tym, że 180 g glukozy = 105 gr etanolu. Założmy, że sok z biedronki ma 102 gram cukru w litrze. Przygotowując nastaw 10l będe miał 1020 gram cukru co da mi 595 ml etanolu. Co z kolei daje (wg wzoru 0,595/10 x 100%) 5,95% potencjalnej mocy. Czy moje wyliczenia są właściwe? Chyba tylko w teorii, bo zakładając, że sok posiada 11 Bllg to jak się nie mylę 4 Bllg należy odjąć na niecukry, prawda? Czyli ok.700 gr cukru w 10 l nastawie da mi (wg wzoru 0,408/10x100%) 4,08%. I to by się zgadzało mniej więcej z tym co wyczytałem na niektórych forach, że przy 12 Bllg soku przed fermentacją otrzymamy ok.5% mocy cydr? Czy gdzieś się mylę w obliczeniach?
2/Chciałbym uzyskać jak najbardziej klarowny cydr. Czy takie np.filtrowanie przez gazę przed butelkowaniem da jakiś efekt? A może będzie błędnym krokiem z uwagi na fakt, że po dosypaniu cukru do butelek musi on jeszcze pracować z drożdżami a taka filtracja zagrozi temu procesowi?
Czy próbował ktoś kiedyś dodawać Pektopol do wyklarowania cydru? Przy produkcji cydru z soku z kartonika filtracja jest chyba jednak zbędna, z uwagi na brak pulpy prawda?
3/Jakie drożdże polecacie do cydru? Spotkałem się z duża popularnością drożdży do cydru półsłodkiego z Browinu oraz drożdże od Spirit Ferm (Szweckie) na szczepach Saccharomyces cerevisiae.
4/Czy trzeba koniecznie zdezynfekować fermentator Pirosiarczynem przed wlaniem nasadu?
5/Wiem, że butelki po piwie należy wyszorować przed wlaniem. Ja planuję włożyć je do zmywarki na najwyższą temperaturę bez tabletek zmywających a później wyszorować od środka szczotką i przepłukać na koniec roztworem pirosiarczynu. Dobra metoda?
6/Jest jakiś łatwy sposób na wyliczenie: ilość dodanego cukru-ilość mocy. Przykładowo z 12 Bllg miałbym te 5%. Gdybym chciał podnieść do 6% ile do 10 l nasadu wsypać cukru?
7/Czy kapsle można odzyskać? Czy dobra kapslownica nałoży z powrotem szczelnie kapsel na butelkę czy kapsle należy jednak traktować jako jednorazową inwestycję?
1. jest pełno informacji w sieci.
2. filtrowanie przez gaze nie da nic, samo sie wyklaruje
3. drożdze do cydru
4. powinieneś ale nie musisz
5. ok
6. to samo co 1
7. niewiem, pewnie nie.
1. Z grubsza 6% (po całkowitym odfermentowaniu).
2. Zostawić dłużej na cichej (manipulacje zwiększają ryzyko infekcji).
3. Niemal dowolne.
4. Czymś trzeba zdezynfekować.
5. To się okaże. Butelka ma być czysta. Ja wypiekam je później ale sąi inne metody dezynfekcji. Im słabszy cydr tym bardziej trzeba dbać o higienę.
6. Prosty sposób to 1kg cukru ma po rozpuszczeniu objętość 0,6l i daje po fermentacji 0,6l alkoholu. Reszta to liczenie z proporcji.
7. Nie.
cemik1 mówisz o bllg 12 - takie da mi 6%?. A co z odejmowaniem 4 bllg na niecukry? wtedy te 12 bllg dałoby mi ok.4%
Na kortoniku jest podane dokładnie, ile w soku jest cukru. Poprawka jest dla badania spławikiem.
Dublujesz tematy i tematykę.