Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: tarnina
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam,
chciałem zapytać o smak tarniny. Czy smakuje podobnie do aronii i jest tak samo cierpka? Zainteresował mnie owoc tarniny ale obawiam się, że winie będzie dominować nad innymi owocami w smaku, zapachu i cierpkości jak aronia, która mi jakoś nie podchodzi.
Smak zdecydowanie różny niż aronii. Natomiast tarnina jest cierka.
Smakuje podobnie do niedojrzałej śliwki węgierki, troche cierpka i mało słodka, ale nieprzypominająca aronii. Jak smakuje w winie tego jeszcze nie wiem :)
Zrób z tarniny nalewkę, a nie pożałujesz.
Szkoda tarniny na wino.
(27-09-2012, 20:13)stapler napisał(a): [ -> ]Szkoda tarniny na wino.

Oj mylisz się. Dobre wino z tarniny jest DOBRE
Dobra nalewka z tarniny jest DOSKONAŁA:-)
Wiem, że de gustibus....
Ale tarninówka w/g mojej subiektywnej oceny mieści się w pierwszej dziesiątce nalewek, obok dereniówki, czeremchówki, czarnego bzu, śliwkowej, smorodiny.
Ja też uważam , że tarnina jest wyśmienita na nalewkę.
Ale wino też jest świetne/
Ja mam roczne wino z tarniny i jest bardzo dobre. Wyszło półwytrawne i zapowiada się bardzo obiecująco. Z pewnością w tym roku zrobię nastaw, ale tym razem w 2 balonikach. Podobnie jak DR i głóg, uważam, że tarnina potrzebuje czasu. I ta sama zasada dotyczy się nalewek z tarniny.
(27-09-2012, 20:42)stapler napisał(a): [ -> ]Dobra nalewka z tarniny jest DOSKONAŁA:-).
Ale tarninówka w/g mojej subiektywnej oceny mieści się w pierwszej dziesiątce nalewek, obok dereniówki, czeremchówki, czarnego bzu, śliwkowej, smorodiny.
Też tak uważam :)
Wysłałem do działu "Giełda" info gdzie można kupić dobrą tarninę. Zamówilem i w ciągu dwóch dni otrzymałem tarninę doskonałej jakości. Post mój zniknął po kilku godzinach. Czytałem uważnie regulamin i wydaje mi się, że go nie przekroczylem. W poście podałem link do sprzedającego, bo uważałem, że nie należało podawać jego numerów telefonu. Ochrona danych osobowych i takie tam. Napisałem list w tej sprawie do admina "bouli", ale nie otrzymałem odpowiedzi. O co biega?
Zapewne nie zdążyłeś odczytać mojego posta. Był to dubel tematu:
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...#pid232278

A ten temat raczej nie jest odpowiednim miejscem na tego typu posty.
mkosicki, nie dostałem od ciebie żadnego maila.
Czytałem dubel tematu.
Nasz kolega mial pecha.
Ja jestem happy.
Na dowód przesyłam zdjęcie tarniny.
Pozdrawiam
stapler
Wow! U mnie w tym roku cienko z tarniną. Lustrowałem miejsce, gdzie zbierałem w zeszłym roku i nie wiem czy uda się zebrać 1kg :(
Grze$ wpadnij do mnie to podjedziemy razem w okolice Kroczyc tarniny jest tyle że na tony można zrywać
Pozdrawiam
Rafał
Ps w sobotę urwaliśmy z trzema pomocnicami w 1,5h około 30kg
U mnie tzn. w okolicach Łodzi też posucha. Może ktoś zna miejsce w okolicy gdzie obrodziła :)