Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: "Domowa fabrykacja wodek, likierow, kremow, rumow i arakow" K. Niklewicz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wydane przed 1900 rokiem.
Tak wiec praktycznie niedostepna, chyba, ze gdzies w antykwariatach. A moze tak kilka oryginalnych przepisow z tego bialego kruka?
Drugie wydanie to rok 1899, dostepnosc - niedostepna. Doslowny bialy kruk. Raz mialem w dloni. Ciekawe, ale bez rewelacji.
Pawle
A mozesz napisac cos blizej (znaczy gdzie, kiedy, za ile i co ciekawego).
Niklewicza mam tylko "Kiperstwo" i z tej ksiazki umiescilem na furum pare innych tytulow tego autora, coby nie zostaly zapomniane i ulatwic poszukiwania antykwaryczne takim maniakom jak ja.
zobaczcie u źródła najlepiej
http://www.businessweek.pl/index.php?show=detail&art=274
dzisiaj też się wyrabia staropolskie nalewki
Chetnie bym zobaczyl, ale to zrodlo jakos nie chce wytrysnac na moim kompie :ysz:
Cytat:Wysłane przez mpiotr
cos blizej (znaczy gdzie, kiedy, za ile i co ciekawego).

Przepraszam za pozna odpowiedz. Wiec tak - ksiazke widzialem kilka lat temu w jakims antykwariacie warszawskim, ale nie pamietam czy to cena czy jej nikla objetosc mnie przestraszyla, dosc, ze nie kupilem jej. jest to ksiazeczka nieduzych rozmiarow, a z tego co pamietam to nie bylo tam chyba zadnych rewelacji - podobnie jak w wielu ksiazkach o wodkach i nalewkach ciagle te same przepisy. Co gorsza - juz od poczatku XIX w. w polskich ksiazkach tego typu mozna odnalezc przepisy na wodki francuskie. Nieraz sa to wrecz tlumaczenia powielane w wielu ksiazkach.

Wracajac do meritum. Obecnie sam jej szukam. Moze uda sie ja dorwac, tylko, ze nic nie wiadomo - tu wiele zalezy od dobrej woli wielu ludzi; niestety czesto nic z tego nie wychodzilo. Ostatnio byla na francuskiej aukcji internetowej ksiazka z kilkunastoma stronami o miodach. Poniewaz cena byla troche wysoka wyslalem list do tego co wygral z prosba o kopie tych kilku stron oferujac w zamian wieksza ilosc dokumentow miodowych w roznych jezykach. Bylem pewien, a ... odpowiedzi nie otrzymalem do dzis...