Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: czas na zlanie ??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam wszystkich

Mam pytanie odnosnie pierwszego zlania moje wino z ciemnych winogron
po 4 tygodniach pracy znacznie zwolnilo na dnie pokazal sie osad okolo
3cm blg0 czy to czas na pierwsze zlanie prosze o podpowiedz
1. Po co zakładasz 2 wątki na ten sam temat??

2. Jeśli osiągnąłeś zamierzoną moc wina (% alkoholu) to zlewaj. Jesli nie - dosładzaj.

pozdrawiam
MILBAS
dzieki za podpowiedz ale czy mozna ewentualnie po zlaniu dodac jeszcze jedna porcje cukru i czy bedzie jeszcze pracowało czy to juz tylko wplywa na smak wina
(12-10-2012, 10:50)rafa_6321 napisał(a): [ -> ]dzieki za podpowiedz ale czy mozna ewentualnie po zlaniu dodac jeszcze jedna porcje cukru i czy bedzie jeszcze pracowało czy to juz tylko wplywa na smak wina

Żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie trzeba wiedzieć:

1. ile % ma aktualnie Twoje wino i jakich drożdży użyłeś (jeśli ma dużo %, to po dodaniu cukru drożdże mogą już go nie przerobić i zostaniesz z winem słodkim);

2. JAkiej mocy chcesz mieć wino (może już jest takie mocne jak chciałeś) ???

Jesli podejmiesz decyzję o dosładzaniu celem wzmocnienia wina - to ja bym jeszcze nie zlewał znad osadu, poniewaz to często kończy sie zatrzymaniem fermentacji. A 4 tygodnie fermentacji to nie jest jeszcze jakiś długi czas, że natychmiast trzeba zlać wino z nad osadu. Dodawaj cukier małymi partiami i obserwuj, czy jeszcze drożdże pracują.

pozdrawiam
MILBAS
bardzo ci dziekuje za podpowiedz i zrobie jak napisałes bede dodawal cukier malymi porcjami chodzilo mi tylko o to czy trzymanie wina dlugo nad osadem nie spowoduje tego ze wino skwasnieje albo bedzie miało dziwny posmak

wielkie dzieki