Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino z Ciemnych winogron co dalej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam jestem nowy prosze o wyrozumiałość

7 dni temu zacząłem robić wino .. 12 kg ciemnych winogron zmielilelm i trzymalem 2 dni w garnku nastepnie zrobilem matke drozdzowa i po tych 2 dniach ...wyrzucilem skorki i czesci stale od soku ..wyszlo mi 5,5 litra które przelalem do balonu, dodalem 3 litry wody z 3 kg cukru, pożywke i matke drożdzowa 3 dni byla elegancka fermentacja bulg co 2 sek . Teraz sie uspokoilo i dziś zmierzylem posiom cukru jest 19,5 blg . i dalej spokojnie bulgocze ..prosze napiszcie co mam robic dalej ..Reasumujac

5,5 L soku z ciemnych winogron
3L wody
3 kg cukru
pożywka
i Matka Drożdzowa
siedza juz 6 dzien

po 6 dniach BLG wynosi 19,5

co dalej mam robic i kiedy
Jak dla mnie za dużo cukru na raz powinieneś dać na raty czyli np 2x po 1,5 kg. Myślę że to na 10 L wina tak?
zamierzam jeszcze dodac 2 L wody i troche cukru .... tak na 10 L winka :) co sądzisz co robić po kolei ??
Na twoim miejscu fermentowałbym w miazdze przynajmniej przez 1/2 fermentacji. Za dużo cukru dodałeś na początku, masz może jeszcze winogrona? Mógłbyś dołożyć z 2 kg winogron i będzie wino, a nie sok z alkoholem.
no moze sie uda cos zerwac ale slabe to beda owoce no ale ok wiec co moge z tym jeszcxze zrobic zeby to bylo dobreee
- mieszaj nastawem by fermentacja się nie zatrzymała
- jak masz winogrona to dodaj
- cukru i wody już więcej nie dodawaj

PS Dobre to to nie będzie. Będzie pijalne i da % :diabelek: