Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: WINO przestalo pracować !!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
14kg owocow winogrono ciemne
2kg cukru
15litrów wody

po 2 tygodniach konkretnej pracy zwolniło i sie zatrzymało
w smaku wytrawne
dodalem:

3litry wody i kg cukru

rezultat :
ruszyło

Tak sobie pomyślalem że drożdze "przejadly" cały cukier i nie miały co jeść...

CZY DODAWAĆ jeszcze pożywkę???
dobrze pomyślałeś z tym cukrem, ale po co tyle wody? Trzeba było rozpuścić cukier w płynie z nastawu.
Wg mnie otrzymasz wino mało ekstratywne, czyli rozcieńczone i bez smaku

Pożywki nie dodawaj na tym etapie
ok ale co teraz czekac i jak znowu stanie to dodawać cukru ale już z czescia nastawu TAK?
A co z ta pożywką zrobić będzie mi potrzebna czy juz moge dziadkowi oddac na przyszly rok bedzie miał ?
Odpowiedź na pierwsze pytanie zależy od tego jakie chcesz uzyskać wino (jaki % alko). Ale żeby zaplanować moc wina potrzebujesz też dodatkowo określić poziom cukrów w moszczu - mierzyłeś cukromierzem?

Pożywka nie będzie już potrzebna. Dodajemy ją zazwyczaj na początku fermentacji. Są różne szkoły, niektórzy całość przed drożdżami, niektórzy dzielą na porcje i część dodają później ale z reguły po 3 dniach już nie ma sensu

jak najmocniejsze winko i najlepiej pólwytrawne nie musi byc słodkie ale jak bedzie to spoko

nie mierzyłem cukru bo nie mam żadnych takich instrumentow... widzialem ostatnio winiomierz w sklepie z takimi zabawkami czy to jest to ???

Popraw pisownię - TWA
Jeśli chcesz wino jak najmocniejsze to dość ważne pytanie - czy dodawałeś drożdży szlachetnych?
Jeśli robisz na drożdżach dzikich (jakie są na skórkach winogron) to problemem będzie uzyskanie dużej ilości %. Chcąc mieć większą moc musiałbyś użyć drożdży, które będą wstanie wytrzymać większe stężenie alkoholu.

Użyłem drożdży szlachetnych typu malaga
No to dosypuj cukru w kolejnych porcjach do momentu aż przestanie Ci wino pracować. Najlepiej dodawać kolejne porcje kiedy poziom cukru spada do zera. Jezeli nie masz cukromierza to zawsze paszczowo możesz sprawdzić czy wyczuwasz jakiś cukier, czy wino jest typowo wytrawne. Dodawaj go w niewielkich ilosciach, przy twojej ilości nastawu niewielka ilość to około 1kg.

Najlepiej jest podgrzać trochę nastawu i w tym rozpuścić cukier. Nie dodawaj już wody bo i tak wino będziesz miał mało ekstraktywne
ok test paszczowo bedzie przeprowadzany ale nie jestem pewien czy coś do zlewania zostanie ale WIELKIE DZIĘKI za tą POMOC:spoko: