Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Dojrzewanie cydru w wiadrze...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Zakończyła się fermentacja mojego cydru i muszę (z racji dzisiejszych zbiorów winogron) opróżnić butlę. Moje pytanie brzmi: Czy zlanie cydru do wiadra spożywczego (po filetach śledziowych 25l) spowoduje jakieś niepożądane skutki w smaku cydru?
Ja bym nie ryzykował. Przecież za grosze można kupić pojemniki fermentacyjne.
Ja wiem, że można kupić za grosze... jednak czas mnie nagli, gdyż dzisiaj jest najlepszy moment na zbiór winogron, a w moim mieście nie kupię pojemnika fermentacyjnego.
Po pierwsze- uzupełnij profil skąd jesteś, może ktoś za ścianą robi wino, po drugie - leć do piekarni póki jeszcze otwarte i poproś o wiadra na masy do drożdżówek.
(22-10-2012, 08:40)bigmisiu napisał(a): [ -> ]Po pierwsze- uzupełnij profil skąd jesteś, może ktoś za ścianą robi wino, po drugie - leć do piekarni póki jeszcze otwarte i poproś o wiadra na masy do drożdżówek.
Potwierdzam, w piekarniach można dostać (zwykle za darmo) wiadra po produktach spożywczych (różne masy, śmietana, ser itp). Najczęściej są to wiadra 10 l.