Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: za słodkie wino restart
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich,
Chciałbym się poradzić ponieważ nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Zrobiłem moje pierwsze wino z poleconego przepisu.
Wino z wiśni (25l) wino zrobiłem w lipcu i już dwukrotnie zlane.
Kolor, zapach , smak super , niestety za słodkie ktoś kto polecał sprawdzony przepis albo nie miał pojęcia albo się pomylił.
Poczytałem trochę i chcę zrobić restart wina, Zakupiłem drożdże Bayanus i winomierz cukru jest aktualnie 13blg. zawartości cukru wcześniej nie mierzyłem na butlę 25l dałem 7kg cukru.
Wyszło mi 19l wina. Jak prawidłowo wznowić fermentację?
Pozdrawiam wszystkich z niecierpliwością czekam na jakąkolwiek odpowiedz
Poczytać i wszystko będzie jasne: http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=961
7kg cukru na 19 litrów wina + cukier zawarty w owocach to bardzo dużo. Jeżeli blg końcowy =13 to według mnie masz słodkie, ale też na tyle mocne, że restart raczej nie ma sensu.
a może rozlać na dwie porcje dolać wody i wtedy restart? dlaczego nie ma sensu ??
Drożdże na wysokim procencie się nie namnożą, bądź wyginą od razu.
Po dodaniu wody wino nie będzie miało smaku... Wydaje mi się, że jedynym wyjściem będzie zrobienie 2 wina wytrawnego i kupaż...
Jedyne sensowne według mnie rozwiązanie to kupaż z winem wytrawnym
Szkoda może jedna spróbuje jak bym zahartował drożdże i jak inni opisywali dodawał nastaw do md a nie na odwrót to może by coś z tego wyszło . Jeżeli drożdże nie wystartują to moge coś zepsuć? Mam coś do stracenia? Szkoda mi tego wina a kupaż z wytrawnym ? może był by to najlepszy sposób ale tak jak wspomniałem jest to moje pierwsze winko i nie mam z czym wymieszać .