Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Co potrzeba do produkcji miodu od początku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

sharkes

Witam wszystkich doświadczonych miodosytników.

jestem tu nowy i stosunkowo niedawno zakochalem sie w miodach pitnych. Chciałbym prosić kogoś o wypisanie wszystkich rzeczy , co są potrzebne do produkcji miodu pitnego.
Chodzi mi o każdy element od A do Z:)

Wiem,że jest to juz w interneci i próbowalem tego szukać, ale tych informacji jest tak dużo i są rozproszone ,że jakbym czekał az poznam je to pewnie miód zrobiłbym za 4 lata:)

prosze o pomoc i z góry dziękuje
NIe przesadzaj - jakbyś poczytał, to w godziną byś wiedział wszystko.

Doświadczonym miodosytnikiem nie jestem , ale mogę Ci podpowiedzieć - a co mi tam.

Sprzęt:

1) balon;
2) korek z rurką;
3) cukromierz (a najlepiej 2 - jeden do miodów z większa skala i jeden zwykły);
4) wężyk do zlewania;

Tyle. Co do składników to masz w przpisach szczegółowych, ale na pewno będa ci potrzebne:

1) miód :jezor:
2) woda;
3) drożdże winiarskie (do pracy w trudnych warunkach najlepiej, ale to zalezy jaki miód cghcesz robić, bo czwórniak np. wyjdzie ci z większości drożdży);
4) pożywka;

Tyle podstaw (chyba że o czymś zapomniałem ...).

Oczywiście akcesoria dodatkowe - porzydatne ale nie niezbędne - to juz zupełnie inny temat ...

Pozdrawiam
MILBAS
Jeśli chcesz zrobić swój pierwszy miód pitny to rób trójniaka albo czwórniaka (z tym że czwórniak jest wytrawny). Gęstsze to wyższa szkoła jazdy. Jeśli chodzi o przebieg fermentacji to trzymaj się wskazówek zawartych tutaj, są to najlepsze wskazówki w internecie.
Sprzęt to tak jak poprzednik - balon, korek z rurką, cukromierz oraz wężyk do zlewania. Przydaje się również coś do odmierzania objętości.
Oprócz tego potrzebujesz:
miód - najlepiej Polski, a nie "z domieszką z krajów spoza unii"(miód z chin 99% i polski 1%, może zawierać antybiotyki utrudniające fermentację),
wodę
Drożdże - Polecam Fermivin PDM (aktywne) lub Johannisberg m/35 Zamoyskich (tradycyjne)
pożywki - DAF ( ) oraz Activit lub Kombi, (dobrze mieć strzykawkę do odmierzania ich ilości : 1ml=1g)
i kwasek cytrynowy (ale jego dodaje się już po zakończeniu fermentacji i sklarowaniu miodu).
Jeśli chcesz miód owocowy to do 20% objętości nastawu (miód + woda razem) zamiast wody dajesz sok owocowy.
Jeśli chcesz korzenny - w części wody gotujesz przyprawy w woreczku, i ten uzyskany napar dodajesz do miodu.

Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz, postaramy się pomóc.