Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: To "mój pierwszy raz"!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich serdecznie. Mam na imię Radek. Jestem "nowy" na forum i wielką ochotę zrobić własne wino! Będzie to mój "pierwszy raz", ha. Czytałem, że najłatwiej zacząć uczyć się robiąc wino z soku jabłkowego. Mam balon, i podstawowe sprzęty ale czytając wiele artykułów o tym, gubię się w nadmiarze informacji i opinii na ten temat. Bardzo proszę o podstawowe info na ten tema a zwłaszcza jeśli chodzi o drożdże, pożywki itd. Gubię się w tym. Również czy ktoś zna sklep, w którym mogę się zaopatrzyć we wszystko w Gdańsku czy lepiej wszystko kupować on line? Pozdrawiam i dziękuję.
Tutaj masz dostęp.
SKLEPY
Informacje o sklepach w Gdańsku sprawdziłem - w większości nieaktualne. Balony, rurki fermentacyjne itp. można kupić w hurtowni "SZCZEPAN" w Gdańsku TANIO. Wjazd jest od Elbląskiej na przeciwko Lotosu. Znajdziesz tam też drożdże i pożywki.
Są jeszcze OBI, Leroy Merlin jednak tam ceny są dwa razy takie co w Szczepanie.

Zna ktoś może w Gdańsku miejsce, gdzie można kupić różnego rodzaju drożdże?
Bardzo i wielkie dzięki za namiary na sklepy!
(20-11-2012, 19:38)RadzioTab napisał(a): [ -> ]Czytałem, że najłatwiej zacząć uczyć się robiąc wino z soku jabłkowego.

Według mnie łatwiej jest zacząć od wiśniowego lub cz. porzeczka, gdyż fermentuje szybko i klaruje się również bardzo szybko. Ale jabłuszko też się nada dla prawiczka;) Zresztą o tej porze roku to już poza jabłkiem niewiele pozostaje "łatwych" owoców
Witaj RadzioTab, ja również jestem z Gdańska i jeżeli chodzi o sklep z akcesoriami winiarskimi to " po sezonie" można prawie wszystko zakupić w Leroy Merlin zarówno na Grunwaldzkiej jak i Przy Auchanie.