Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: DR a początkujący
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Witam wszystkich. Jestem nowy i powiem prosto z mostu owiniętego w bawełne i nie będe ściemniał że kory w głowie mi się popaliły jak to wszystko przeczytałem i niestety już nie wiem jak zrobić winko z dzikiej rózy. :placze: Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś przedstawił jakiś przepis na np 10-cio litrowy balon na winko z całych owoców DR. Chciałem jutro iść narwać tego ale już sam nie wiem jak zrobić nastaw. PROSZĘ O POMOC NA PW LUB W TYM TEMACIE.]

P.S. Sytuacja musze przyznać napięta jak barania tor... gdyż byłem zobaczyć owe owoce i już zaczynają niektóre się psuć czyli muszę szybko mieć przepis i ruszyć na zbiory.
Guma19,
Zacznij od tego, że najpierw musisz przygotowac "matkę drożdżową" (MD) :P
Poczytaj jeszcze w międzyczasie, a wiele Ci się rozjaśni, np tu:
http://old.wino.org.pl/frames/dzika_roza.html
Drożdze nie muszą byc Tokaj, mogą byc uniwersalne lub inne.
MD nie muszę przygotowywać gdyż mam AKTYWNE:lol:
@ guma19 , kilka postów wyżej podałem proporcje na 15 l , podziel je na 3 i dodaj .
i przepis na 10 l gotowy.:uff:
witam!!! Zostało mi jeszcze 2 tyg chorobowego więc postanowiłem nastawić DR, ale ktoś tu mi radził dać 3kg na 10L a jak mam gąsior 34L więc jak dam do niego 9-10kg owoców i syrop oraz wode i zostawie wolne miejsce to będzie prawie pół na pół bo te owoce objętościowo mają ok 15L a ktoś pisał że jak dał na 10kg owoców 10L wody to mu się galaretka zrobiła. Mam jeszcze jedna pytanie a mianowicie czy po skonczeniu fermentacji i wylaniu i odrzuceniu owoców uzupełniamy balon do pełna wodą????
Pytam bo już nie wiem co począć. Zapytam jeszcze czy mogą być drożdże aktywne????:pomocy:
Dajesz tyle wody na ile jest owoców w przepisie, nie rozumiem tego pytania "do pełna". Mogą być aktywne, dr może być mocna i dość słodka.
pytam bo zapas miejsca w balonie musi by ć bo kttoś napisał ze stosunkowo za moło wody do owoców dał i otrzymał galaretke ale z tym już sie jakoś uporam. Jeszcze nie wiem tego czy po "odcedzeniu" owoców po zakonczeniu fermentacji uzupełniam balon wodą do pełna tak jak gdzieś czytałem w przypadku wina ryżowego.
Podobniesz uzupełnia się do pełna żeby nie było zbyt dużo tlenu w balonie co zapobiega różnym chorobom winka
Do dojrzewania wino powinno być w balonie pod korek, ale to nie oznacza, że masz dolewać nadprogramowe ilości wody. Musisz skombinować mniejszy balon.
Cytat:Wysłane przez guma19
czy po skonczeniu fermentacji i wylaniu i odrzuceniu owoców uzupełniamy balon do pełna wodą????

Broń Boże !
To ja już nie wiem Ryżowca zleje i mam nadzieje ze troche wolnej przestrzeni mu nie zaszkodzi a DR nastawie z większą ilaścią owoców (mam nadzieje że galaretka sie nie stanie)
DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC:big:
Ja swoje DR wstawiłem.
9kg DR no może ciut lepiej
19L H2O
20g kwasku
5kg cukru
Na balon 34L
Dodam jeszcze cukru za jakiś czas i zobacze co w końcu z tego "wyrośnie":big:
DZIĘKI WSZYSTKIM ZA DOTYCHCZASOWĄ POMOC!!!

Jakby ktoś miał jakieś uwagi co do moich proporcji to proszę pisać.
Zainwestuj w cukromierz na bogów, bo widzę, że lubisz szafować cukrem... I nie dodawaj więcej, zanim balling nie wyniesie ZERO!
A jakbyś zdążył zmierzyć blg na starcie to mógłbyś sobie potem policzyć ile wino ma % :uczen:
MAM JUZ CUKROMIERZX I ZARAZ MOZE ZMIERZE
zmierzyłem cukromierzem z BIOWINU i wskazał 18 a mam zamiar dodać jeszcze z pare dni jak spadnie do zera jakieś 4kg cukru już chyba będe w moszczu rozpuszczał bo nie mam miejsca w balonie zbyt dużo
JESZCZE ZAPYTAM CZY NIE ZA DUŻO OWOCKÓW (OBJĘTOŚCIOWO):pytajnik::pytajnik::pytajnik:

[Obrazek: f894498db422083d.jpg]
myślę, ze nie za dużo
Witam!!!
Czy może ktoś podać mi dokładną proporcję na wino z dzikiej róży w butli 34 litrowej?:pomocy:
Chciałem dać 5-6 kg DR, 20L wody ale nie wiem ile cukru dodać i w ilu partiach.
Z góry dzięki za odpowiedź.
w 34 litrowej nie nastawisz 34 litrów
musisz zostawić miejsce na owoce , możliwą pianę ...
weż sobie proporcje na 20 litrów i tyle nastaw - czyli można 6 kg róży , wody razem 16 litrów i cukru około 6 kg ( jeśli wino ma być mocne). kwasku cytrynowego około 15 gram . oczywiście porcja drożdży i pożywki:)jeśli nastawisz 20 litrów , to na początek daj 12 l wody i w niej rozpuść 3 kg cukru , następnie po kilku dniach ( jAK spadnie zawartość cukru do około zera) dodaj kolejne np. 2 l wody i w niej 2 kg cukru . cukier i całą wodę dajesz w 3 ratach - ja daje wodę w 2 - 3 ratach ale cukier nawet w 6 - dodaje małe dawki , by wino było max mocne i po skończeniu fermentacji słodkie.
mój przepis jest na butle 34L bo właśnie w takiej zrobiłem
To nie przeszkadza że będę otwierał butle z fermentującym winem żeby sprawdzić cukromierzem zawartość cukru w nastawie?
Nie przeszkadza. Byle nie zbyt często. Innego sposobu chyba nie ma.:pijemy:
Cytat:Wysłane przez guma19
Nie przeszkadza. Byle nie zbyt często. Innego sposobu chyba nie ma.:pijemy:
Bo jak będziesz za często próbował to niewiele zostanie :)
Cytat:Bo jak będziesz za często próbował to niewiele zostanie :)

Jak moje ryżowe:pijemy:
nie przeszkadza
Stron: 1 2 3 4 5 6