Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino z soku / ascorbic acid
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Mam możliwość otrzymania (za free) takiego soku:
http://imageshack.us/g/1/9949696/
Co prawda jest lekko po terminie ale myślę że jest dobry nawet do spożycia chciałbym zrobić z tego wino. Sok zawiera "ascorbic acid" czy pomimo tego można z tego zrobić wino. Czy ten kwas w niczym nie przeszkadza. W każdej butelce na dnie jest osad czy powinienem butelką wstrząsnąć przed wlaniem do balonu czy starać się wlewać bez osadu. Ile procent powinno mieć takie winko według Was. Pozdrawiam
Skład: sok jabłkowy 35%, sok jagodowy 5%.

Moim zdaniem ascorbic acid czyli wit. C nie przeszkadza.

Chociaż wino z tego mało ekstraktywne wyjdzie.

Nie dodawaj do tego wody, tylko cukru 1 kg/10 l, tak na wytrawne winko 11,5%.

Jaki kolor ma ten sok?
Ok. Zrobię tak w granicach 11%.

Kolor Apple&Blueberry brązowy bym powiedział taka ciemna herbata a kolor Apple&Blackcurrant ciemny jak porzeczka.

Nie będę dodawał wody wcale.

Mam butle 18,9lt po wodzie myślę żeby nalać do niej tak z 15-16lt na początek później uzupełnię pod korek. Wezmę tego soku 21lt tak żebym mógł uzupełniać przy obciągach.

A co z tym osadem na dnie butelki?
Wit. C jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Tylko że to nie sok ani nektar(taki ma 50%) tylko napój. Tak, że wino nie będzie za bardzo ekstraktywne. Tak jak pisze Zbyszek nie lej wody tylko cukier.
To teraz się zastanawiam czy w ogóle warto się tym zajmować skoro ten mój sok to tak naprawdę napój w obydwu butelkach jest po 40% soku z owoców reszta to woda.
Robiłem kiedyś wino z soku (100%) z kartonu i nie było zbyt ekstraktywne. Skoro w Twoim jest tylko 40% soku to obawiam się, że nic ciekawego z tego nie wyjdzie.
Witam.
Jak masz za free to rób, zawsze coś wyjdzie. Dodaj do nastawu rodzynki w ilości 1 kg/10 litrow nastawu, żeby nie było puste w smaku. A jak nie będzie pijalne to tutaj znajdziesz poradę co dalej z tym zrobić.
Pozdrawiam Jacek.