Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: prosze o sprawdzenie moich md
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam ta matka drożdzowa zostala nastawiona wczoraj około 9.
na pierwszym zdjeciu osad pojawil sie na dnie butelki (po paru godzinach od nastawienia była pianka), dziś wyciskałem winogrona i dodałem z nich soku i natychmiast pojawiła sie piana :) myślę że jest już gotowa.
zdjecie z rana: [attachment=17505]
i po dodaniu soku: [attachment=17506]

A ta md nastawiłem dziś po paru godzinkach od wsypania md pozywki i troche soku pojawiła się piana i wydaję mi się że chyba bd już gotowa ale proszę o sprawdzenie ponieważ to moje pierwsze winko i moje pierwsze md.
a tutaj zdj tej md po paru h
[attachment=17507]

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź :)!
Z jakich drożdży ta MD ? Zamojskich?
http://www.drozdzewiniarskie.pl/faq.html
Jeżeli to są drożdże Zamojskie to trochę podejrzane te MD :) U mnie Zamojskie ruszają dopiero po 2-3 dniach i nie maja osadu (MD robiona na wodzie z cukrem); jedyne co to susz owocowy, który potem unosi się do góry przez pęcherzyki CO2.

Może kolega ma drożdże aktywne albo jakieś drożdże w płynie.
Sa to drozdze biowin do win czerwonych (fermivin chyba sie nazywaja) sprawdzilem butelke przed wyjazdem i pojawil sie osad w tej brazowej tez. Prosze o pomoc poniewaz nastaw,z winogron juz czeka na wode z cukrem i drozdze...
Swoja droga do jednego z nastawow dalem za duzo pekto ( podwojna porcja) czy moze to miec jakis wiekszy wplyw na wino?

Z tych drożdży nie robi się MD w butelce.
Uwadnia się je i od razu dodaje do nastawu (tak jak to było napisane na opakowaniu w instrukcji, której nie czytałeś).
Skąd pomysł na coś takiego, pewnie naczytałeś się wątków na temat MD z 2003r. ?
Robienie MD z drożdży na suszu - to już przeszło do lamusa. Użyłeś nowoczesnych drożdży, które są gotowe do pracy 15min po uwodnieniu.

Dodaj zawartość butelek do nastawu, drożdże są gotowe od wczoraj.
Za dużo pekto nie zaszkodzi.
A przeczytałeś instrukcje obsługi na opakowaniu tych drożdży?
Pektopol nie zaszkodzi.
Edit:
zanim przeczytałem wszystkie pootwierane karty, to @mrX mnie uprzedził.
Macie racje chlopaki tak zrobilem, naczytalem sie watkow starych nie patrzac na date i olalem instrukcje... Da sie z tego cos jeszcze zrobic czy juz klapa? Czy wszystkie drozdze z tej serii biowinu robi sie tak samo?
Az mi wstyd za to...
Nic straconego, dodaj tych pośniaków do balona i zaczną fermentować.
Czytaj instrukcje, drożdże z biowinu sa różne (proszek,płyn).
Ok, to bardzo mbie to raduje:), pozywke tez do balonu moge dodac czy nie jest konieczna?
Jak oceniacie jakosciowo te drozdze? (mam same w proszku)
Poradza sobie z dzikimi w winogronach i do ile % dociagaja?
Fermivinów jest kilka rodzajów. Te "standardowe" o nazwie Fermivin dobijają w optymalnych warunkach nawet do 16% mimo, iż producent podaje ich tolerancje do 14%.