Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: klarowanie herbatą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W wielu postach zetknąłem się na porady odnośnie klarowania, że pomaga herbata. Jednak nie natknąłem się na jakieś konkrety odnośnie proporcji.
Jakie proporcje stosujecie przy klarowaniu - proszę o konkrety lub link, bo szukajka nie wyrzygała mi wyników z konkretami.
Herbata dostarcza do wina taniny, garbniki, które niekiedy poprawiają klarowność, ale też pozytywnie wpływa na smak.
O konkretne proporcje będzie pewnie ciężko, bo zazwyczaj stosuje się po prostu "mocny napar". Po za tym herbata herbacie nie równa, bo w każdej jest inna zawartość garbników (tutaj więcej o tym), więc trudno napisać "daj łyżeczkę/dwie/pięć".
Nie klaruje herbata jako taka , tylko taniny w niej zawarte.
Mam zapisane proporcje, które podał kiedyś kguser:
-herbata grubo liściasta czarna,na 20 litrów wina- 3 łyżeczki czubate zaparzyć w szklance,odcedzić,ostudzić i wlać.
Tak stosowałem w truskawkowym:)
Zawsze można dodać więcej drugi raz, dlatego warto na początek dodawać napar w niewielkiej porcji. Ważne by herbata była dobrej jakości, liściasta ,czarna lub zielona i bez aromatów
Ok, dzięki. Mniej więcej już mam jakieś pojęcie jakimi dawkami operować.