Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: nadmierna fermentacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam ma maly problem :) z racje ze baniaczek stoi pusty postanowiłem zrobić wino z jeżyn ale ciężko było nazbierać odpowiednia ilość wiec zrobiłem to na dwa razy . za 1 razem nazbierałem ok owoców odpowiednie proporcje i do dymiona po ok tygodniu z racji iż dymion nie byl nawet w połowie pełny i postanowieniem dozbierać no i tu się zaczęło gdy dolałem 2 porcje i odstawiłem po ok godz zaczęła sie znowu fermentacja ale !!!! tym razem tak intensywna ze nie nadążałem ścierać problem tkwi juz 2 dzień odlałem cześć do wiaderka i mysle co tu zrobic baniak nadal sie trzęsie od zbyt gwałtownej fermentacji ale juz bez erubcji:) co tu robić ?? łacznie bylo ok 10kg owoców i 5kg cukru za 2 razem było możne z kg więcej
Klasyczny błąd .
Wyciśnij sok z owoców , albo przelej wszystko do wiaderka , poczytaj o zasadach fermentacji w miazdze, kup cukromierz.
pewnie i błąd :) bo jednak z winem coś jest nie tak no ale coz czasu nie cofniemy wiec ratujcie :) piszcie co i jak działac by coś z tego było:)
Zrób jak radzi @plecionka, wszystko do wiaderka przykryj to jakimś ręcznikiem i niech robi, potem przez tetrę i masz gotowy sok, który przelewasz do balonu.
spoko loko juz zlałem wszystko zakupiłem tez cukromierz tylko musze teraz sie nauczyć go obsługiwać :P :)
Jak będziesz wszystko robił tak starannie jak piszesz po polsku to i tak kwas jakiś Ci wyjdzie a nie winko.
Odcedź przez sitko trochę soku ,tyle ile ma pojemności probówka cukromierza, następnie umieść w soku cukromierz(szklany spławik) i podaj wartość jaką wskazuje.

Musisz również podać jakich użyłeś drożdży , ile cukru, pożywki, wody.

Musisz tez pisać zgodnie z zasadami pisowni. Zdanie z dużej litery,przecinki i bez błędów ortograficznych. Takie tu mamy zasady i wszyscy się do nich stosujemy
ok będę sie starał choć będzie ciężko z kilku powodów 1 mieszkam w Niemczech nie w Polsce mało umie pisać a w dodatku mam klawiaturę inna i brak tu polskich znaków przepraszam i jeśli to straszny problem to usuwam wszystko i znikam wiedziałem ze to nie będzie dobry pomysł sory chłopki jak by ktos miał ochote mi pomoc to podaj moj nr gg 17751811
Nie pisałeś o tym wcześniej, przynajmniej zaczynaj zdania z dużej litery, co do reszty staraj się. Spróbuj też korzystać z wyszukiwarki w polskiej wersji Mozilla, Chrome, Opera które to podkreślają błędy i można je poprawić przez najechanie na podkreślony wyraz i kliknięcie prawym przyciskiem myszy ,a następnie wybranie z wyświetlanych opcji właściwej.

Za szybko się zrażasz ,odpowiedz na pytania ,będzie dobrze.

Jeśli nie będę mógł , ktoś na pewno poradzi co i jak.
Pomocy
Witam!
Potlukl mi sie gasiar,zlalem co zdazylem do 2 baniakow,i tu mam teraz problem-bo w jednym jest gesciejsza konsystencja niz w drugim.Czy mam wybierac te skorki jakims cedzakiem/przez waski otwor bylo by zbyt pracochlonne....Czy wlac do wiadra i wtedy podzielic ten osad na dwie czesci.Czy takie przelewanie wina jakos negatywnie wplywa na produkcje wina?
Dzieki za pomoc!:)
Pozdrawiam!
Raczej nie powinno się nadmiernie wystawiać na tlen wina ale czasem jest to nieuniknione np. podczas odciągów, filtrowania dodawania do balonu różnych dodatkowych składników po butelkowanie etc. jeśli mówisz że potłukł Ci się balon to co wino zbierałeś gąbką z podłogi :D A tak na poważnie to jeśli dostały się do niego odrobinki szkła to bym to przefiltrował przez coś jakieś konkretne filtry wtedy pozbędziesz się ewentualnych drobinek szkła które z czasem i tak by opadły na dno i tego syfu. Dzisiaj wyciskałem gruszkę na prasie i mimo to do moszczu dostało się trochę miąższu wlałem wszystko do balonu teraz trwać będzie fermentacja jak ucichnie to biorę durszlak na jakieś naczynie w durszlak filtr i filtruję wtedy ładnie odchodzą wszystkie grubsze zanieczyszczenia po tym wlewam do balonu i czekam aż się wyklaruje i po kolei odciągi odciągi aż do znudzenia do puki się nie wyklaruje.