Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Truskawka+Czarna porzeczka+Jabłko+Śliwka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ktoś może robił taki miks lub podobny i może się wypowiedzieć czy z tego połączenia może wyjść coś fajnego ?

dzięki
To jeszcze małe wyliczenia (3 kg z każdego owocu)

Łącznie pozyskany moszcz to w sumie 8 ltr o kwasowości 116,5, czyli 14,5 g/l
Cel to 8, więc 14,5/8=1,8 ltr
1,8 * 8 = 14,5 ltr nastaw (czyli wody, nie licząc narazie cukru 6,5 ltr), więc dymion 15 ltr byłby ok.

Zgadza się ?
Mieszanka brzmi dość egzotycznie, więc jestem ciekaw co Ci z niej wyjdzie. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc cel = 8 i mnożąc i dzieląc w kółko -- uściślij proszę.
Na 14,5 litra nastawu dymion 15 litrowy będzie za mały. Przy intensywnej pracy, a przy tegorocznych warunkach pogodowych może być ciepło, nastaw prawdopodobnie będzie uciekać. Ta piętnastka będzie dobra na póżniej, po pierwszym i kolejnych obciągach, tereaz wrzucałbym to do jakiejś 20.
Zasadniczo mieszanka jest z książki Kwapisz, tylko podmieniłem agrest na śliwki :) Poza tym całość projektuję pod swoje wymagania, czyli 8g kwasu/litr i jakieś 12%. Narazie nie umieszczam poprawki na cukier, bo bardziej interesują mnie opinie o połączeniu tych owoców i ogólna kalkulacja związana z kawasowością.
Cel to 8g/l kwasu, więc tu obliczam rozcieńczenie moszczu celem uzyskania pożądanej kwasowości nastawu.
Fermentować to będę w miazdze, więc myśle, że druga część fermentacji nie będzie aż tak hardkorowa, żeby te pół litra przestrzeni tam nie wystarczyło.
Nie za duża ta kombinacja? Jak wiadomo co za dużo to nie zdrowo. Wielu mistrzów pędzenia winka zna się na tym i wie jakie owoce i w jaki sposób łączyć, jednak natury zbytnio nie da się oszukać i żeby zrobić takie kombo, trzeba jednak chyba sporo popraktykować.
... albo poeksperymentować:) A nóż wyjdzie zacny trunek.