Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: skórki z mirabelek (także o skórkach bananowych)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam pytanie czy popełniłem duży błąd nie usuwając skórek z mirabelek ??? :)
:pytajnik:Skąd pomysł by obierać skórki ze śliwek?

Cala dobroć jest właśnie w skórkach i to dotyczy wszystkich owoców.
Cytat:Wysłane przez plecionka
...
Cala dobroć jest właśnie w skórkach i to dotyczy wszystkich owoców.
No, może oprócz bananów ;)
1stgreen,
a dlaczego nie w bananach? Możesz uzasadnić swoje zdanie?
Nieco mnie ten temat zaintrygował...:
1-Zawartość olejków eterycznych (o czym pisałem..) jest różna co do rodzaju olejków np. w pomarańczy - inne są w skórce, inne w miąższu,[owoców] inne w liściach tejże rośliny. Również w jej kwiatach.
2- Co do bananów - zdaję się na opinię Kgusera - wymienialiśmy poglądy.[wino z bananów]...
Po fermentacji mirabelek w miazdze pozostają same skórki (po Pektopolu)..
Reszta do gąsiora..
Winko było pyszne, mimo b. złego klarowania.
Pozdrowienia.
M.
Edit:-Tak bywa (ogólnie) co do większości owoców cytrusowych. Dotyczy również zawartości (większej..) i rodzajów pektyn .
Ok Paweł, bananowe skórki odradzam ,ale kiwi to już ze skórkami mimo że normalnie ich nie spożywamy.
Ciągle mnie intryguje co macie przeciwko skórkom z bananów. Robię wino z bananów zawsze ze skórką - daje ona bardzo dobry wkład tanin i srodków aromatycznych.

Na Politechnice Łódzkiej robiono badania nad jakością spirytusu bananowego. W skrócie badano spirytus z nastawów: sam miąższ, tylko skórki z bananów, całe banany ze skórką. Najsmaczniejszy spirytus uzyskano po odfermentowaniu nastawów z całych bananów wraz ze skórką, później ze skórek od bananów a najmniej smaczny był spirytus tylko z miąższu bananów.

W receptach na wino bananowe, w poważniejszych przepisach zawsze zalecają banany ze skórką.
Krzysztofie to chyba rutyna przyzwyczajenie ,nie myślałem o tym ,ale przed chwilą specjalnie spróbowałem skórki i powiem że masz niewątpliwie rację jest drętwa w smaku podobnie jak skórki kiwi lub tarnina więc zawartość tanin niewątpliwa.
Chylę czoła i pozdrawiam
Na temat bananów milczę, bo mam zerowe doświadczenie. Natomiast robiłam wino z kiwi, oczywiście ze skórką.
A swoją drogą ten wpis z obieraniem mirabelek to jakaś podpucha, bo kto wpadłby na taki niedorzeczny pomysł?

Specjalne pozdrowienia dla Grzegorz494
Cytat:Wysłane przez Frida

A swoją drogą ten wpis z obieraniem mirabelek to jakaś podpucha, bo kto wpadłby na taki niedorzeczny pomysł?

oj czytałem bardziej ostre wypowiedzi... kiedyś ktoś się zastanawiał nad pozbywaniem się pestek z porzeczek... ( nie pamiętam tylko czarnych czy czerwonych )

PS: wino bananowe polecam tylko z bananów ze skórkami :) - sprawdziłem organoleptyczne.