Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: wino ze śliwek (amers)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

moje kolejne wino zdecydowałem się zrobić ze śliwek. Kupiłem je od znajomej która prowadzi uprawę(?), gdy zapytałem co to za odmiana powiedziała: "mieszaniec zwany też amers", dodała także że jej tato robił z nich wino i było dobre. Tak więc kupiłem 40 kg, po wydrylowaniu i zostawieniu części do spożycia natychmiastowego zostało mi 36 kg.

Tak więc opieram się na radach Skrzych'a z tego tematu. Do tej pory, tak jak napisałem wydrylowałem i pogniotłem je tłuczkiem do ziemniaków, podzieliłem na trzy fermentatory: dwa razy 10 kg w 20l i raz 16kg w 30l. Dodałem 2l/10kg wody wymieszałem i dodałem pektopolu w ilości 2ml/10kg owoców. Zostawiam na 24h jutro zamierzam dodać drożdży.

Mam balon 54l i mam plan go zapełnić. Nie wiem jak sobie poradzić z obliczeniem ile soku mi wyjdzie z tych śliwek i jak zmierzyć/obliczyć ilość cukru w owocach, co za tym idzie ile jeszcze wody dodać i cukru....

celuję w 15% wino półsłodkie/półwytrawne, 45l(?)

korzystając z tego wzoru:
P * 17 * L = G
Gdzie:
P - zakładana liczba procentów,
L - objętość nastawu w litrach,
G - calkowita ilość cukru w gramach.

15*17*45=11475g czyli 11,5kg
czy mogę założyć zawartość cukru w owocach 125g/kg tak jak Skrzychu w temacie co podałem wcześniej czy muszę to obliczyć ze wskazania cukromierza?

Ale się rozpisałem ;/ jeśli komuś się będzie chciało to przeczytać to proszę o rady, wskazówki, poprawki :)

Pozdrawiam Piotr
Ciąg dalszy;

Właśnie dodałem drożdży aktywne "Fermicru VR5", wcześniej zmierzyłem zawartość cukru. Wyszły mi takie oto wartości:
dla tych nastawów po 10 kg wyszło mi 14 blg, a dla tego 16 kg - 12 blg.
Dodam że w tym większym chyba ruszyła mi fermentacja na dzikich ;/ mam nadziej że te drożdże co dodałem będą silniejsze...

ktoś... jakiś komentarz?

12.09.2013
fermentacja trwa w najlepsze, gdy ucichnie zamierzam dodać partie wody z cukrem, choć nie bardzo wiem ile ;/
po tygodniu fermentacji zamierzam wycisnąć owoce na prasie(znajomy podobno jakąś sam zrobił...)

jeżeli wszystko dobrze robię, to przydałoby się jakieś potwierdzenie ;)