Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Czosnek zamiast piro do zamordowania drożdży?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przeczytałem tu na forum o próbie z winem cebulowym z dodatkiem czosnku. Nastaw nie wystartował, przyczyną był ponoć ów czosnek. Więc zastanawiam się czy nie skorzystać z walorów smakowych czosnku (osobiście uwielbiam) i w dodatku ubić nim drożdże.

Dotyczyć by to miało win z serii "dziwne", ale może czosnek dobrze ułoży się z tradycyjnymi owocami.

Czy ktoś próbował lub ma sugestie?
To pewnie chodzi o to, że czosnek i cebula zawierają sporo siarki.
W korzystnych warunkach uwolniony dwutlenek siarki zapewne zadziała drożdżobójczo.
Ja myślę, że jeśli drożdże rozmnażają się przy ziewach cebuli, to czosnek może być dla nich tylko stymulującym afrodyzjakiem.
Obawiam się więc, że metoda zadziała w przeciwną stronę - czosnek zadziała jak pożywka.
Czosnek ma właściwości grzybobójcze jak i cebula, chrzan, więc z pewnością nie ułatwi pracy drożdży, ale nie jestem przekonany co do skuteczności tej metody:)
Czosnek w winie... Ja czosnku w kuchni nie znosze:) Ale co kto lubi do odważnych świat należy...
Czego to ludzie nie wymyślą.:nie:
Jak można nie lubić czosnku w kuchni? ;D
Normalnie. Tak jak można nie lubić np masła, chili, mleka, bananów, kawy, kminku, jabłek, jajek, soli, pieprzu i co tam komu jeszcze do głowy wpadnie:D