Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Namaczanie dzikiej róży
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Mam ususzoną dzika róże i czytając forum natrafiłem na informację, że należało by się przed rozpoczęciem fermentacji ją namoczyć. Mam jakieś 1,7 kg ususzonej DR jaką ilością wody muszę ją zalać, żeby nie dać za mało i później jeszcze nie wciągnęła mi wody którą już sobie wyliczę na daną ilość wina?
Ja nie mocze ale jak już chcesz to po prostu zalej, poczekaj aż napęcznieje, odcedź i wsyp do nastawu.
Dzisiaj nastawiam matkę drożdżową i w niedziele chciałbym nastawić wino i tak się jeszcze zastanawiam ile wcześniej namoczyć DR? W piątek jak na moczę to do niedzieli wciągną wodę?
Jeśli nie moczysz to doliczasz w obliczeniach jakąś ilość wody na wsiąknięcie w owoce dzikiej róży w czasie fermentacji?
A przy okazji zważ po namoczeniu i napisz ile wody wchłonęła, warto wiedzieć przy projektowaniu nastawów
Pamiętaj też, aby po zmierzeniu ile wody wchłonęła ta DR doliczyć ją potem do objętości nastawu.
Zrób tak jak sugeruje Boullii

Cytat:Ja nie mocze ale jak już chcesz to po prostu zalej, poczekaj aż napęcznieje, odcedź i wsyp do nastawu.

Mniej kombinowania,obliczenia i pracy,po co sobie utrudniać.