Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Soki tłoczone na zimno, NFC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukając materiału na cydr znalazłem
http://nalewkizakroczymskie.pl/6-natural...5%82oczone

ceny wydają się przyzwoite
Nie jestem pracownikiem sklepu - żeby nie było.
W Biedronie 12.90 za 3L... Także bardzo dobra cena a jakość można powiedziec w miare przyzwoita... Do picia. A jak się sprawdzi do cydru..? nie wiem :D

edit: nie wiem tylko dlaczego w nazwie karty wyswietla mi sie naturalne soki Tłoczone tylko 16.80 za 5 L a cena 18.90:hahaha:
Przebijam, w auchanie parę dni temu były po 12,90 za 5L:D Jest wątek o cydrze z soku z biedrony, zacny wyszedł.
Podpowie ktoś gdzie i jaki kupić sok wiśniowy o największej zawartości soku? Jak dziś dziewczynę poprosiłem to kupiła mi paole. Delikatnie mówiąc mamy chwilowy konflikt w domu teraz
Te wszystkie soki są patetyzowane, fakt że lepsze taki bo maja 100% soku a nie jak jakaś śmieszna Costa czy coś 10-20% i domieszkę chemii. Jednak chyba najlepiej jak się zrobi samemu :)
Właśnie w takiej paoli nawet 50% nie ma. Z herbapolu to już w ogóle nieporozumienie i szukam jakiegoś tłoczonego czy coś
W marketach nieraz można trafić na takie tłoczone ale ostatnio widziałem to cena sięgała 35zł/5L.
No w Piotrze i Pawle niedługo tez znajdzie się taki sok tylko ile w nim będzie soku 100 % ?
Od 20.03.14 do 26.03.14 w Realu Słoneczna Tłocznia w promocji:

15,99 za 5l - sok jabłkowy (3,20 za 1 l)
17,99 za 5l - mieszane (3,60 za 1 l)
W biedronce 3l za 9,99 do środy
Od dzisiaj w realu sok tłoczony jabłkowy 5l za 12,95 zł
w samym worku za 9,95 zł.
(01-10-2014, 12:47)vanKlomp napisał(a): [ -> ]Od dzisiaj w realu sok tłoczony jabłkowy 5l za 12,95 zł

To samo w Auchan plus opcja kupna bez opakowania papierowego w samym worku za 9,95 zł.
W soku z Auchan zawartość węglowodanów to 8,1g. Po próbie organoleptycznej wydaje mi się nienajgorszym materiałem na cydr. Nie ma dominującej kwasowości ani nieciekawych posmaków. Tylko słabiutki wyjdzie bez dodatku cukru.
Wiem, że spamuję wszędzie, ale nikt mi nie odpisał a to dość ważne dla mnie.

Czy używał ktoś do wyrobu wina soków Słoneczna Tłocznia?
Mam na myśli głównie kwestię klarowania. Dodatek soku będzie 4 litry na 20 litrów wina, użyłem pektopolu przy sporządzaniu nastawu.

Wino, które nastawiłem już chciałem zostawić bez dodatku tego soku, ale kwasowość wyszła aż 16g/l a chcę zrobić wino półwytrawne, więc muszę ją znacznie obniżyć. Wody nie chcę aż tyle dawać więc zamiast części wody dodam sok jabłkowy z syropem. Za wszelkie sugestie z góry dzięki!

Jeśli mają być trudności z wyklarowaniem wina to będę kombinował inaczej.
Ja używałem ich do cydru. Najpierw klarowałem, potem zlewałem znad osadu i przeprowadzałem fermentację. Po dwóch dniach cały osad leżał na dnie. Trzeba tylko uważać z piro. Pektopolu nie dawałem.
Tesco w Krakowie sok Słoneczna Tłocznia 15,99 za 5l
Kilka dni temu w Auchan Piaseczno Royal Apple za 10zł za 5 litrów (kupiłem cztery woreczki)
Biedra: 10,95/3L.
W Leclercu sok 3 litrowy za 8 zł z kartą stałego klienta.
Kupiłem jabłkowo-gruszkowy. Do picia fajny, kwasy zredukowane przez dodatek gruszki. Na cydr odstawił bym na kilka godzin aby osad się ułożył na dnie bo jest go dosyć sporo.
http://www.sadywincenta.pl/
W Biedronce sok jabłkowy 3l 7,99 zł.