Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: zamiast wina wyszedł ocet
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, w tamtym roku kupiłem zestaw do samodzielnej produkcji napojów owocowych z procentem, pierwszy raz nastawiłem owoce, wszystko mniej więcej jak znalazlem opisy tu na forum i ... wyszedł baniak octu malinowego... zniechęcenie sięgnegło zenitu, że zaprzestałem, ale w tym roku chcę spóbować jeszcze raz, co mogło być przyczyną że zamiast wina wyszedł ocet?
Pozdrawiam
Jest tylko jedna przyczyna, bakterie octowe. A zarazić się bakteriami octowymi można jedynie poprzez brak higieny. Wleciała muszka owocówka, miałeś otwarty balon przez noc i wleciało coś innego, miałeś brudny balon bez dezynfekcji, nie myłeś rąk, owoce były stare, nie dodałeś kwasku do nastawu zapewne. Następnym razem: kwasek, higiena, dojrzałe dobre owoce, i używaj chemi do winiarstwa, mam tu na myśli płyn do mycia naczyń do balonów i elementów szklanych i plastikowych (tylko później bardzo dobrze wypłucz) oraz/lub pirosiarczyn dowolnego rodzaju (potasu,sodu) do dezynfekcji balonu i sprzętu żeby mieć 100% pewności.
A ja rok chce ocet zrobić i dalej nie zaoctował. Winko miało z 14% czy to może mieć wpływ?
(28-06-2014, 09:07)DrWinko napisał(a): [ -> ]Jest tylko jedna przyczyna, bakterie octowe. A zarazić się bakteriami octowymi można jedynie poprzez brak higieny. Wleciała muszka owocówka, miałeś otwarty balon przez noc i wleciało coś innego, miałeś brudny balon bez dezynfekcji, nie myłeś rąk, owoce były stare, nie dodałeś kwasku do nastawu zapewne. Następnym razem: kwasek, higiena, dojrzałe dobre owoce, i używaj chemi do winiarstwa, mam tu na myśli płyn do mycia naczyń do balonów i elementów szklanych i plastikowych (tylko później bardzo dobrze wypłucz) oraz/lub pirosiarczyn dowolnego rodzaju (potasu,sodu) do dezynfekcji balonu i sprzętu żeby mieć 100% pewności.

dziękuję, myślałem, że może to niewłaściwe proporcje... spróbuję w tym roku i jak się uda to dam znać, jeszcze raz dziękuję
Pozdrawiam
Janusz
(28-06-2014, 09:33)luckyluke napisał(a): [ -> ]A ja rok chce ocet zrobić i dalej nie zaoctował. Winko miało z 14% czy to może mieć wpływ?
Nie może, lecz ma.