Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Tajemnice nalewek Grzegorz Russak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jakiś czas temu podczas festynu Święta Wody w Uniejowie nabyłem droga kupna księgę Tajemnice nalewek Grzegorza Russaka.
Pochwalić się mogę iż mam autograf jak i rozmawiałem chwilę z autorem o surowcach do produkcji nalewek.

Przechodząc do księgi.
Nie zawiera wielkiej ilości przepisów na nalewki(naliwki i nastojki) ale za to każda jest opisana szczegółowo.
Podczas rozmowy a autorem potwierdził że przepisy pochodzą z jego rodzinnego domu. Bynajmniej mi osobiście czytało się cały tekst tak miło że czułem się jak bym czytał czyjś pamiętnik.
Pan Grzegorz opisuje nie tylko same przepisy ale szczegółowo opisuje metody uzyskania nalewek, surowców do produkcji czy słodzika miodowego który nie powoduje zmętnienia nalewek.
Opisuje historię polskiej nalewki jak i podaje przepisy na tynktury (zaprawki smakowe).
Najbardziej spodobało mi się w tej pozycji, iż nie jest najważniejsze nastawienie nalewki na pierwszych lepszych surowcach a umiejętne jej kupażowanie, dosłodzenie czy prawidłowe leżakowanie.
Z pewnością jest to pozycja dla każdego zafascynowanego przygotowaniem nalewek.

Wspomnę jeszcze że podoba mi się strasznie sposób oprawienia książki.
Okładka jest twarda pokryta taką szorstka tkaniną jak w starych książkach.
Strony są z bardzo grubego a powiedział bym z sztywnego papieru.
Papier jest kremowy jak w starych księgach, jednocześnie bardzo gładki.
Pozycja ma 85 stron.

Pod poniższym linkiem znajduje się przedstawiona pozycja
http://jednosclowiecka.pl/pl/p/Grzegorz-...lewek/1222

Mam i ja. Raczej dla osób, które już coś wiedzą o nalewkach. Nie ma dokładnych przepisów (proporcji) więc nowicjuszowi bedzie trudno. Początkujący przeczytają i być może "złapią bakcyla". Miła lektura.