Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino ryzowe-wyszło nie słodkie....:)czy mozna uratowac jakos?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Serdecznie...
Mam pytanko a mianowicie-robiąc winko ryzowe metoda na zimno w banikau 10 litrowym dzisiaj po 6 tygodniach sciagnałem je (wyszło około 6 litro winka) i okazało sie w smaku ze jest lekko a nawet troszku bardziej kwasnawe...:placze:
Czy moge tutaj zastosowac jakas sztuczke aby doprowadzic je do normalnego smaku badz chociazby aby czym je dosłodzic i w jakiej proporcji...:ksiazka:
Bardzo dziękuje z góry za porade...:jupi:
Sergio
A co to jest dla Ciebie "normalny smak"? Kwas w ryzowym to mógł się wziać tylko ten, który tam sam wsypałeś - dodaleś kwasku cytrynowego ? Ile, na jaką ilość nastawu?
Własnie ma sie to do siebie ze nie wsypywałem tam kwasku -robiłem to metoda na zimno (jak wspomniałem)stalo to sobie 6 tygodni nastepnie dokonalem odzielenia ryzu i rodzynek winko zlałem sprobowałem i okoaząło sie ze jest w smaku takowe kwasnawe i zero klarownosci...Moc jego czuc ale zero słodyczy w nim nie ma....:placze:
I nie wiem co z tym fantem dalej poczac...(?
Robiłem to wg proporcji od znajomego czyli na balon 10 litrowy dalem:
2,5 kg ryzu
2 kg cukru
5 litrów wody
drożdze uniwersalne i pozywke
paczke rodzynek...

i wyszedł mi taki niewypał jak wspomniałem...:(

Sergio
Chyba sobie z nas żartujesz ??? :big: :big: :big:

Jeśli nie, to informuję: przy podanych proporcjach otrzymałeś to, co powinieneś - ok. 17-18% (drożdże uniwersalne są, jeśli dobrze pamiętam, wysokoalkoholizujące) wino z niewielką zawartością cukru resztkowego. Powiodło Ci się, bo drożdże nie lubią obojętnego środowiska, a piszesz, że nie dodawałeś kwasku. Kwasek dodać raczej musisz, a potem dosłodzić.
Nie piszesz, jakie wino chcesz mieć, trudno więc poradzic dokładniej, co robić.
No dlatego nie pisałem jakie winko otrzymac chcialem bo wszak był to przepis od kolegi a to winko jakie produkowałem było 1 w mojej winiarrskiej kadencji...:)
Ten przepis z ciekawosci wyeksperementowałem a wyszlo mi jakies takowe nie słodkawe jakby wytrawne....
Jakby mozna poprosic o przepis w takowych proporcjach aby slodkie wineczko otrzymac to byłbym wdzieczny bardzo..
:jupi:
Sergio
A z ciekawosci to w ktorej fazie dodaje sie akwasek cytrynowy>:)???
Bo jakos mi znaomi inny przepis podali.....
A mnie o takowy biega aby winko ryzowe słodkie otrzymac a na razie wychodzi mi całkiem wytrawne-wiec ajk mozna prośic o wskazówki to wdzieczny bede...:)
Sergio