Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Pierwsze wino z wiśni - pytania nowicjusza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jak w temacie. Zamierzam zrobić wino z 4,5 kg całych wiśni. Balon duży (20-30 L na oko), korek i rurkę mam.Czytałem co nie co, i w mam pytanie.

1. Zaczyn. Czy do niego może być użyty sok ze sklepu, taki który dolewam do herbaty za 5 zł ? Domyślam się, że taki jest niskiej jakości i znikomej ilości owoców....

2. Owoce. Dawno temu dziadek robił wino z owocami w balonie, a tutaj w opisach jest wyraźnie opisane, żeby owoce rozgnieść/miksować. Jest różnica, czy owoce są całe (bez pestek) czy są zgniecione ?
Z 4,5kg wiśni, to zrobisz 5l wina max.
1. Nie, lepiej użyj soku 100% z kartonika.
2. Można, ale od tego czasu doszliśmy do lepszych metod.

Odpowiedzi na Twoje pytania są na forum. Wystarczy użyć opcji szukaj.
Np.:
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=0
Cześć,
W sobotę planuję nastawić winko z wiśni. Mam balon 15l, jutro kupię wiadro do wstępnej fermentacji. Pożywkę i pirosiarczyn już mam, jutro jeszcze chcę kupić drożdże - pytanie, jakie?
Przeczytałem kilka wątków, ale potrzebuję prostej łopatologicznej rady co do drożdży do fermentacji wiśni w miazdze ( pestki usunę). Planuję 16-17%. Potrzebuję jakiegoś niewymyslnego pewniaka

Drugie pytanie: Gąsior 15 litrów ma mierzone pod korek czy do najszerszej średnicy; jeżeli pod korek to jaka jest bezpieczna pojemność nastawu jaką można w taki gąsior wlać?
Co do drożdży, jeśli pewniak to drożdzę aktywne Fermivin, proste w przygotowaniu, nie potrzebują pożywki , sam osobiście ich używam i sobie chwalę, gotowe w 20 minut, a jeśli chodzi o taki procent to tylko Fermivin PDM one tyle wyciągną. A o gąsiorze niech ktoś mądrzejszy się wypowie :) Pozdrawiam
Jeśli fermentację burzliwą przeprowadzisz we wiadrze, to do balonu niemal pod korek możesz nalać. Podziel cukier na partie(bo i tak musisz przy takim %), zmierz ile faktycznie wchodzi w Twój balon i go sobie przy okazji wyskaluj(wlewaj po litrze wody i zaznaczaj). Jak dodasz ostatnią porcję syropu cukrowego to fermentacja będzie się objawiała jedynie lekko spienioną powierzchnią więc jak zostawisz troszkę miejsca to wystarczy. Optymalnie by było, gdybyś miał balon 20 l, to mógłbyś celować w jakieś 16-17litrów wina, tak, żeby do balonu 15l zlać już w miarę klarowne wino, bez osadu, po całkowitym zakończeniu fermentacji.
Ups, dzięki. Powolutku chyba zazyna coś do mnie doierać, ale...
Czy fermentacja w miazdze i fermentacja burzliwa to synonimy? O f. w. miazdze pomyślałem tylko dlatego, żeby nie bawić się w wirowanie czy sączenie soku.
Przeczytałem ze dwa wątki gdzie po 3-4 dniach fermentacji w miazdze zlewano płyn do balonu i myślałem zasadniczo o tym samym.
Bo powinno się właśnie fermentować ok 3-4 dni. Fermentacja w miazdze jest korzystna, bo w tym czasie pod wpływem alkoholu wyługowane zostają z owoców cenne substancje a jednocześnie gorycz z pestek nie zdąży przejść do wina, ale nie martw się, z Twoim nie powinno być źle.
Fermentacja burzliwa to początkowy etap fermentacji, w którym praca drożdży jest najsilniejsza i cukier przerabiany jest na alkohol, a ferm.w miazdze to po prostu rodzaj fermentacji. Fermentować można uprzednio uzyskany sok z owoców za pomocą właśnie różnych maszyn albo sok wytłoczony za pomocą prasy, metod jest masa a wszystko na forum ładnie opisane. Jest dział o wiśniach i wszystko jest tam zawarte.
Sorry, myślałem, że mowa o porzeczkach, stąd tekst o pestkach, wiśnie się dryluje wcześniej, więc pestek brak.
@Piotr C. A kto dryluje wiśnie? Szkoda czasu :diabelek:
Bo ja wiem...ja :P?
Ja tez w tym roku drylował, 20 kg w cztery godzinki :) znacznie żmudniejsza praca będzie przy dzikiej róży...
(24-07-2014, 18:00)zajce napisał(a): [ -> ]Co do drożdży, jeśli pewniak to drożdzę aktywne Fermivin, proste w przygotowaniu, nie potrzebują pożywki

@zajce, każdy rodzaj drożdży wymaga dodania pożywki. Być może chodziło Ci o to, że drożdże aktywne, jakimi są Fermiviny, nie wymagają wstępnego namnażania w postaci MD. Rozróżnienie tych dwóch pojęć jest istotne, zwłaszcza dla początkujących winiarzy :fajka:
Wrzucicie tu jakiś swój sprawdzony przepis na dobre słodkie wino z wiśni z zawartością alkoholu ok.13%? Wiśnie muszą być przedrylowane? Można od razu je wrzucać do balonu na pierwszą fermentację?
(04-08-2014, 18:08)krajes napisał(a): [ -> ]Wiśnie muszą być przedrylowane? Można od razu je wrzucać do balonu na pierwszą fermentację?

Klikamy