Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Śliwki w occie (z Wysowej)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dojrzałe ale twarde śliwki (najlepiej węgierki zwykłe) umyć. Zagotować 6% ocet z goździkami. Wrzącym octem zalać śliwki w garnku tak aby wszystkie śliwki były zalane, przykryć pokrywką i odstawić na 24 godziny. Następnie odcedzić śliwki i wydrylować. Połówki śliwek układać w słoikach warstwami przesypując cukrem. Na wierzch nasypać cukier tak aby śliwki były zakryte. Słoiki zakręcamy, nie pasteryzujemy, mogą stać cały rok a nawet dłużej. Aby uzyskać 6% ocet z 10% należy na butelkę 0,5 l octu 10% dać 0,33l wody, inaczej na 1,5 l octu 10% bierzemy 1 l wody.
Jeszcze tak orientacyjnie - ile goździków 1 porcję zalewy (1 l wody i 1.5 octu 10%)?

Akurat przyniosłem około 40 kg ślicznie dojrzałych węgierek więc surowiec już mam.

Sliwki w wykonaniu Smoczka (czy też Jegi LP) spożywałem na Wysowej. Dla mnie - rewelacja.
(16-09-2014, 18:57)tata1959 napisał(a): [ -> ]Jeszcze tak orientacyjnie - ile goździków 1 porcję zalewy (1 l wody i 1.5 octu 10%)?
Na taką porcję zalewy użyliśmy ok 7-8g goździków i wystarczyła na ok 5 kg śliwek. Ilość goździków można regulować wg własnych upodobań.

(16-09-2014, 18:57)tata1959 napisał(a): [ -> ]Akurat przyniosłem około 40 kg ślicznie dojrzałych węgierek więc surowiec już mam.
To aż tyle chcesz zamarynować :D