Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Winogronowe - CZERWONE (Czy to dobre proporcje?)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Trochę niespodziewanie musiałem zrobić nastaw z czerwonych winogron. Planowałem to za miesiąc (więcej czasu na teoretyczne przygotowanie), ale wyszło inaczej. Skorzystałem więc z przepisu na 10 l - 14%:
winogrona - 11 kg
woda - 1,4 l
cukier - 1,4 kg
drożdże
Pektoenzym 3 ml
Pożywka dla drożdży.

Mój nastaw
moszcz - 10 l, 19 Bllg (bez poprawki)
syrop cukrowy - 1l wody i 0,8 kg cukru
Pektoenzym - 2 ml (wg instrukcji)
drożdże Fermivin 7 g, pozywka ok. 6 gr
Kwasowość - nie zmierzona (organoleptycznie - wysoka)

Chciałbym uzyskać wino wytrawne o mocy 12-14%
Przyznam, że mam wątpliwości odnośnie powyższego przepisu, dlatego postanowiłem zasięgnąć opinii na Forum.
Spróbuj odkwasić miazgę to będziesz musiał mniej rozcieńczać. Możesz użyć Bianco neve.
Cyt:
"Sposób użycia: wymieszać preparat z niewielką ilością wody i dodać do wina, najlepiej podczas przepompowywania. Pozostawić na 2 dni, zebrać z nad osadu i pozostawić wino bez dostępu powietrza."
Jak to zrobić w przypadku miazgi i jak obliczyć odpowiednią ilość preparatu?
Dzięki za link. Dodam 3 łyżeczki sody oczyszczonej, żeby nie przeholować.
Opinie na temat sody powstrzymały mnie od jej użycia, dlatego wczoraj nabyłem kwasomierz i węglan wapnia (był dostępny w markecie)
Czy pomiar kwasowości podczas fermentacji będzie miarodajny, czy trzeba zastosować jakąś poprawkę?
Przez CO2 jest nieco kwaśniejszy, ale nie w znaczący sposób. Możesz nie brać tego pod uwagę.
Wyliczyłem, że mój nastaw: moszcz 10 l, woda 1 l i cukier 0,8 kg (0,5 l)=11,5 l stał się winem o mocy 9%.
Po dodaniu 0,5 l wody i 0,7 kg cukru będzie miało 12-13 % (dodatek cukru: 639 g - 12%; 843 g - 13%)
Czy te obliczenia są prawidłowe i nie muszę dodawać więcej cukru? Fermentacja trwa cały czas w miazdze, czy to ma jakieś istotne znaczenie dla powyższych obliczeń?
Jaka "cała chemia" ??? Kreda? Pewnie po to żeby obniżyć kwasowość "organoleptycznie wysoką" w nastawie bez nadmiernego rozcieńczania wodą.

Cytat:Jak robiłem wino ... dałem tylko owoce, cukier i drożdże...
A ja jak robię gronowe, to nawet cukru nie daję - i co z tego? Winogrona to nie porzeczki - nie ma jednego, jedynie słusznego "przepisu".