Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Winogronowe - OWOCE Z MARKETU (Ile wody? Ile cukru?)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

tydzień temu spontanicznie zrobiłem swoje pierwsze winko z białych winogron. Pierwszym błędem było użycie części winogron z hipermarketu. Drugim zmiksowanie, doczytałem później, że uszkodzone pestki mogą w konsekwencji popsuć smak. Użyłem niecałe 40kg winogron, do tego dodałem ok 3l wody na 3kg cukru, pożywkę i drożdże z biowina. Zakupiłem winomierz, ale niestety nie dotarł w całości, pojutrze pewnie dojdzie nowy i będę mógł dokonać pomiaru. 2 pytanka: jak to jest z dolewaniem syropu cukrowego- kiedy dolewać i jak to się przekłada na moc oraz po jakim czasie polecacie oddzielić owoce?

Pozdrawiam
Odcedź to jak najszybciej.
Spróbuj, jak smakuje.
Wino na tym etapie powinno być słodko-kwaśne, gazowane. Ale w smaku do wypicia nie odrzucające.
Od pestek może się zrobić bardzo silna gorycz.
(27-10-2014, 22:28)Zbyszek T napisał(a): [ -> ]Odcedź to jak najszybciej.Od pestek może się zrobić bardzo silna gorycz

Ok, jutro się za to wezmę.

(27-10-2014, 22:28)Zbyszek T napisał(a): [ -> ]Wino na tym etapie powinno być słodko-kwaśne, gazowane. Ale w smaku do wypicia nie odrzucające.

Jest dokładnie takie jak mówisz i wydaje się mocne ;)
(27-10-2014, 22:16)odadog napisał(a): [ -> ].. oraz po jakim czasie polecacie oddzielić owoce?

Pozdrawiam

najlepiej w locie ... tj mjażdzenie , tłoczenie, sedymentacja w nie całe 12 godzin.
(27-10-2014, 22:16)odadog napisał(a): [ -> ]Witam,

tydzień temu spontanicznie zrobiłem swoje pierwsze winko z białych winogron. Pierwszym błędem było użycie części winogron z hipermarketu. Drugim zmiksowanie, doczytałem później, że uszkodzone pestki mogą w konsekwencji popsuć smak.
Pozdrawiam

Winogrona z hipermarketu to pewno deserowe? a to niej jest
surowiec na wino może z wyjątkiem odmian muszkatowych jako dodatek,ale cała twoja technologia tego procesu to przykład jak nie należy robić. Jeżeli oddzieliłeś (wycisnąłeś sok od części stałych) to może będzie to napój winopodobny i lekko dosłodzony może być pijalny.Goryczka z pestek po pewnym czasie dojrzewania wodniaka może zniknąć.
Warto więc wcześniej poczytać forum aby włożone koszty i trud nie poszły na marne.
Witam,

niestety z powodow zawodowych musialem wyjechac z domu na ponad miesiac i wino po odcedzeniu dzieki radom z poprzednich postow tak sobie stalo. Teraz pytanie- czy jest jeszcze szansa uratowac to wino i ewentualnie co mam zrobic? Po odcedzeniu nie dolewalem syropu. Raz na dluuuzszy czas cos tam zabulgocze.

Pozdrawiam
Zlej z nad osadu. Przez miesiąc pewnie jest go sporo. Zmierz blg.
Wyszlo 0. Co dalej?
Jeśli nie chcesz wytrawnego do oceń ile jest litrów i na każdy litr nastawu daj 40-50 g cukru. Rozpuść ten cukier w porcji nastawu i wlej syrop do balona. Jak ruszy i przefermentuje będzie o 2-3% mocniejesze. Jeśli nie ruszy - będziesz miał wino półsłodkie (jeśli wolisz półwytrawne - to dodaj porcję cukru 20-30 g na każdy litr nastawu). Z podanych przez ciebie ilości winogron, wody i cukru wynika, ze obecnie wino może mieć od 11 do 16%.
Bardzo dziekuje za pomoc.