Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Gynek63-nalewki i wina. Trunki z Żernicy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Otrzymałem MEGA pake od forumowego kolegi, za co serdecznie mu dziękuje. To zaczynamy ...
1. Nalewka agrestowa 2014- kolor bursztynowy, idealnie klarowna. Zapach słodki, miodowy, delikatny. W smaku dominuje goździk, delikatnie czuć agrest, słodycz miodu ładnie to komponuje. Bardzo smaczna i rozgrzewająca masakrycznie. Smakuje mi bardzo.
2. Orzechówka 2012- kolor brązowy, bardzo ciemny. Zapach typowy dla orzechówki czyli orzechowy :) ale czuć też delikatnie słodko-miodowy aromat. Bardzo słodka, czuć rum i goździki(gwoździki ;), mocna, pozostawia bardzo długi posmak orzechowy :spoko:
3. Czerwona porzeczka 2014- kolor super, czerwony, prezentuje się pięknie. Zapach goździka przoduje, słodycz miodu też tam się kręci. Smak porzeczki wyczuwalny, kwaskowa i słodka,
do momentu aż wjedzie chilli na przełyk ;) fajne połączenie, pije się tą nalewke z przyjemnością.
4. Winogronowo-śliwkowa 2014- kolor herbaciany z pomarańczowym połyskiem. Zapach słodki, intensywnie czuć procenty. Widocznie musi jeszcze swoje odleżeć. Ale smak jest rewelacyjny, wszystko ładnie skomponowane. Słodka, winogronowa i bardzo radosna :D.
5. Czarna porzeczka 2014- to na początek moja opinia o anyżu- pare razy zatrułem się sambucą i pare razy wypiłem za dużo absyntu... Od tego czasu anyż mnie zniechęca. Ale do rzeczy. Kolor ciemny, fajny, porzeczkowy. Zapach anyżowy, ostry. Smak anyżowy, moc jest. Dałem spróbować znajomej, miłośniczce wina z Cz.P. I jej tak posmakowała ta nalewka że ją całą wypiła(ze mną). W smaku czuła wyraźnie porzeczke. Uśmiech miała od ucha do ucha. Ja też ale to później :D
Wino czeka do świąt z oceną. Na dole fotka z degustacji. Dziękuje i pozdrawiam.

[attachment=20120]
Witaj
To mnie cieszy że Ci smakowały moje nalewki a, winko na święta.:lol:
Pozdrawiam/Gienek
Gliwice-Żernica
A jeśli można wiedzieć - w tej małej buteleczce ''emerytce" po środku, to z czego trunek jest. Bo taki trochę podejrzany kolor:D
Fajnie tak sobie podpić ze znajomą;)
Np.. jak ja się nie mylę to nalewka z czarnej porzeczki.;)

Podr..Gliwice
Witam :) wiadomo że ze znajomą to się najlepiej popija takie napitki :) faktycznie kolor na zdjęciu wygląda jak roztwór z czachą :diabelek: To nalewka z cz.p. tak przypozowała :D Ale dobra była ;)
Witam
Bardzo się cieszę, że Wam smakowała. następnym razem poślę więcej, ale to już w nowym roku. Swoje nalewka musi odstać jak drajla pisze. Za 2 m-c będzie nalewka śliwkowica(węgierka bez pestek).
Pozdrawiam i, oczekuje przesyłki od Ciebie Ł...:pijemy:

Gliwice/Eugeniusz
No wiadomo że nalewka musi swoje odestać, ułożyć się. Paczka do Ciebie jedzie kurierem już dzisiaj. Powinieneś być zadowolony :lol:
Witaj-Łukasz

Fajnie, fajnie to jest ta koleżeńskość na forum, serdeczne dzięki.:lol:
Z niecierpliwością czekam.

Pozdrawiam/Gliwice-Żernica.