Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Cukier dodany do "zatrzymanego" wina, brak reakcji.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przepraszam jeśli taki temat już gdzieś tu jest, ale starałem się uważnie przeszukać forum, niestety nic nie znalazłem. (Jeśli taki jest to prosiłbym o link, a ten skasuję). :)

Moje wino z jabłek fermentowało burzliwie przez jakieś 2 tygodnie. Cukier niestety dodałem od razu na początku, nie rozkładałem go na raty. Po 2 i pół tygodnia wino przeszło w fermentacje cichą i teraz stanęło. Nie ma bąbelków w winie, nic się nie dzieje. Sprawdziłem cukier- 0 Blg.

Dodałem więc nieco cukru (0,5 kg na 5 l nastawu), postało całą noc a w winku nic się nie dzieje.

Pytanie: Czy drożdże już zdechły czy jak? Wczoraj po dodaniu Blg wynosiło 7. Sprawdzę zaraz ile ma teraz, ale pewnie nic się nie zmieniło skoro wino leży i ani drgnie.
Nikt tu wróżbitą nie jest. Nie podałeś początkowego blg ani jakich drożdży użyłeś. Być może drożdże osiągnęły już swój % i padły.
Zauważyłem, że założyłeś drugi wątek dotyczący tego wina, gdzie podałeś, że użyłeś drożdży piekarskich. Niestety nie wiem jak to fermentuje.:niewiem:
Cukru nie podałem, bo też nie miałem wtedy cukromierza. No ale wino było słodkie, pracowało ładnie. Tak, użyłem drożdży piekarskich. Przyjrzałem się mu teraz dokładnie i zauważyłem małe bąbelki idące powoli ku górze. Może coś ruszy.

Myślałem, że jest jakaś zasada, że po dosłodzeniu w czasie fermentacji powinno ruszyć w ciągu dnia lub coś w tym rodzaju. :)
Dziękuje za odpowiedź. :)
(28-11-2014, 13:44)Maxim3g napisał(a): [ -> ]Tak, użyłem drożdży piekarskich.

Pozostaje jedynie czekać, jak coś zacznie się dziać to napisz.
Ciekawe jaka jest tolerancja na % takich drożdży.

Daj linka jakie to były drożdżaki.
@Maxim3g, ile litrów tego soku miałeś na samym początku i ile kg cukru do tego dodałeś? Może jest tak jak vanKlomp wskazał, że drożdże wyrobiły swój procent i padły.