Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Co ile zlewać miodek znad osadu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemanko mam pytanko zrobiłem swój pierwszy miodek i zastanawiam się ile razy dekantujecie swoje miodki i w jakich odstępach czasu? Wiadomo pewnie to nie jest reguła i zależy od miodosytnika i miodu ale tak mnie ciekawi.

Pozdrawiam,
Szwagier
Tyle razy ile będzie potrzeba, tak długi jak długo miodek zrzucać będzie osad.
No toś mi powiedział... gratuluje poczucia humoru :D
Pierwsze zlanie robię po osiągnięciu planowanego poziomu Blg. 6 - 8
Następne jak wyżej, wszystko jasne? :)
Dziękuje bardzo kolego Tatami :) Dokładnie o to mi chodziło.

(18-01-2015, 11:48)SzwagierMinazuki napisał(a): [ -> ]Siemanko mam pytanko zrobiłem swój pierwszy miodek i zastanawiam się ile razy dekantujecie swoje miodki i w jakich odstępach czasu? Wiadomo pewnie to nie jest reguła i zależy od miodosytnika i miodu ale tak mnie ciekawi.

Pozdrawiam,
Szwagier

SzwagierMinazuki napisał(a):Potem wsadź winko do zimnego miejsca na sklarowanie na 2-3 tygodnie. Powinno być sklarowane i przede wszystkim zdatne do wypicia.
Pozdrawiam.

Miód to prawie wino.
Skoro tak radzisz innym to do dzieła :diabelek:
No tak patrząc to w sumie wódka to też prawie wino bo też zawiera alkohol.
(18-01-2015, 20:50)SzwagierMinazuki napisał(a): [ -> ]No tak patrząc to w sumie wódka to też prawie wino bo też zawiera alkohol.

2-3 tygodnie klarujesz miód pitny?
Ja też bym proponował, żeby za często go nie wzruszać. Swój zlewałem z 3 razy co 2-3 miesiące i nic się klarował, zapomniałem o nim na dłużej i w ogóle nie był tykany i się sklarował na kryształ. Ale to tylko moje 3 grosze do tematu :)
(06-02-2015, 18:28)pawelek napisał(a): [ -> ]Ja też bym proponował, żeby za często go nie wzruszać. Swój zlewałem z 3 razy co 2-3 miesiące i nic się klarował, zapomniałem o nim na dłużej i w ogóle nie był tykany i się sklarował na kryształ. Ale to tylko moje 3 grosze do tematu :)
Ja zrozumiałem nawet, że po fermentacji miód jest zdatny do picia i sklarowany w 2-3 tygodnie.