Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Czy taki kilkuletni miód nadaje się
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam, przeglądając ogłoszenia dotyczące zakupu miodu na miód pitny natknąłem się na takie ogłoszenie
http://olx.pl/oferta/miod-na-miod-pitny-...2bfe3578c7
Czy taki miód nadaje się na nastaw? Cena jest kusząca. Uciążliwe było by tylko wyciąganie tego z tych foremek. Ogłoszeniodawca napisał, że ma tego dużą ilość.
Witaj, miód na pewno się nie psuje wiec jeżeli nie straszne Ci wyjmowanie go z pojemniczków to bierz w ciemno :-) druga sprawą jest jakość tego miodu ale tego ze zdjęcia się nie dowiemy . Posdrawiam
Na sycone miody się nada na bank , negocjuj cenę i bierz wszystko, potem spotkanie rodzinne przy trunkach i wspólne wydłubywanie miodu, jak dawniej na wsi,wspólne darcie pierza.:lol:
(06-02-2015, 09:54)plecionka napisał(a): [ -> ]Na sycone miody się nada na bank , negocjuj cenę i bierz wszystko, potem spotkanie rodzinne przy trunkach i wspólne wydłubywanie miodu, jak dawniej na wsi,wspólne darcie pierza.:lol:
wszystkiego to chyba raczej nie dam rady, sprzedawca napisał że ma tego około 5,5 tony
Ok, bierz ile możesz , zaproponuj inną cenę.
Chyba trzeba pomyśleć i zakupić na próbę.5.5 tony to sporo :-) zapas na kilka lat
Metoda "wydłubywania" dla leniwych: wrzucamy paczuszki w całości, choć bez kartonów, do ciepłej wody, zeby sie umyły z zewnątrz. Wodę ewentualnie wymieniamy, żeby paczuszki umyły sie lepiej.
Potem paczuszki otwieramy i wrzucamy do ciepłej wody, żeby miód sie w niej rozpuściił. Roztwór miodu zlewamy, wymieniamy wodę, w celu odzyskania resztek miodu. I tyle. Ręcznego wydłubywania 20g paczuszek nie bardzo sobie wyobrażam.
Radziłbym ostrożnie z tym towarem, lepiej wziąć małą próbkę i sprawdzić.
Tego typu "miody" to często mieszanka miodu naturalnego i sztucznego, miałem okazję próbować podobnego specjału i w smaku było "takiesobie"
Zamrozić i potem będzie wyskakiwał w kostkach.
Zamówiłem kartonik, zobaczymy co to za wynalazek.
(06-02-2015, 17:05)Fester napisał(a): [ -> ]Zamówiłem kartonik, zobaczymy co to za wynalazek.
A zamawiałeś kurierem? Jak mi napisał cena niższa powyżej 100kg. Ja mam o tyle lepiej, że mogę odebrać osobiście we Wrocławiu. Tylko martwi mnie fakt, że miód tak długo leżał i się nie skrystalizował, chyba że ten na zdjęciach został podgrzany.
na opakowaniu pojedynczej szt niby piszę że stuprocentowy, do mikrofali :D
Jak już wspomniano - może rzeczywiście najlepiej mrozić?
Czy ktoś już może podzielić się opinią o tym miodzie jako potencjalnym surowcu?
Witam. Właśnie przed chwilą dostałem ten miód. Miód o smaku gryczanym w połowie scukrzony, smaczny.
(06-02-2015, 16:17)drajla napisał(a): [ -> ]Zamrozić i potem będzie wyskakiwał w kostkach.
Dokładnie, tak bym zrobił.
Witam, do mnie dzisiaj także doszła przesyłka jednak sprzedawca pomylił listy przewozowe i moją ilość dostał ktoś inny, a ja tylko jedno opakowanie, ale jest uczciwy bo dzwonił że mogła nastąpić pomyłka i już dosyła resztę.

(10-02-2015, 19:58)krzywin54 napisał(a): [ -> ]Witam. Właśnie przed chwilą dostałem ten miód. Miód o smaku gryczanym w połowie scukrzony, smaczny.
Nie wiem czy miód w opakowaniach się różni ale w tym co dostałem prawie nie wyczuwam gryki, jest co prawda ostry ale jest smaczny .
Witam
Ja dzisiaj zamówiłem 1000 pojemniczków z tym,że prosiłem sprzedającego o miód w opakowaniach z napisem BIOPHAR bo na fotkach widać, że jest ciemniejszy więc chyba bardziej gryczany.
Krzywin54 jak przetestujesz metodę zamrażania to daj proszę znać jak to wychodzi bo pomału zaczynam się bać tych pojemniczków.

Pozdrawiam Maciej
Macieju, jak dostaniesz miodzio to napisz czy jest wystarczjąco gryczany, żeby go posmakować, a nie za bardzo jak na miodek pitny.
Wolałbym pożreć niż nastawić, ale jakby się nadał to w butel bo cena zachęca.
(11-02-2015, 11:56)maly2304 napisał(a): [ -> ]Witam, do mnie dzisiaj także doszła przesyłka jednak sprzedawca pomylił listy przewozowe i moją ilość dostał ktoś inny, ...

Hłe, hłe wiem nawet kto :P

Miód ciemny, wyczuwalna gryka lecz nie czysta, kwaskowy, ostry, w końcówce karmel, melasa???, możliwe, że z racji wieku. Miód w części skrystalizowany, kryształy duże twarde, jaśniejsze od części płynnej.
W weekend, jak czas pozwoli zrobię nastaw testowy, zobaczymy co wyjdzie.
(11-02-2015, 20:07)Fester napisał(a): [ -> ]
(11-02-2015, 11:56)maly2304 napisał(a): [ -> ]Witam, do mnie dzisiaj także doszła przesyłka jednak sprzedawca pomylił listy przewozowe i moją ilość dostał ktoś inny, ...

Hłe, hłe wiem nawet kto :P

Miód ciemny, wyczuwalna gryka lecz nie czysta, kwaskowy, ostry, w końcówce karmel, melasa???, możliwe, że z racji wieku. Miód w części skrystalizowany, kryształy duże twarde, jaśniejsze od części płynnej.
W weekend, jak czas pozwoli zrobię nastaw testowy, zobaczymy co wyjdzie.

A który miód próbowałeś? Ten ObstLand czy Biophar?
Miód nie zamarza na tyle, by można go łatwo wyjąć z pojemniczka. Może mam słabą zamrażarkę.
Heniu jak tylko go dostanę zdam relację.
Sprzedający ma niezłe tempo,rano zamawiałem a paczka już w drodze.

Pozdrawiam Maciej
(11-02-2015, 20:27)maly2304 napisał(a): [ -> ]A który miód próbowałeś? Ten ObstLand czy Biophar?

ObstLand
(10-02-2015, 19:58)krzywin54 napisał(a): [ -> ]Witam. Właśnie przed chwilą dostałem ten miód. Miód o smaku gryczanym w połowie scukrzony, smaczny.

Krzysiek a gdzie we Wrocławiu odbierałeś miód? Mam chłopaka na studiach we Wrocku może by mi odebrał jakiś kartonik :D
Stron: 1 2 3