Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Dolanie wody do gotowego wina czy może się zepsuć?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam . Do butelki z gotowym winem z winogron, dolałem szklanke wody niegazowanej cisowianki gdyż było za słodkie, jednak myśl nie daje mi spokoju czy to wino się przez to nie zepsuję ? Dolałem to ok 3 tyg temu , jak sądzicie mogę śmiało pić ?
Tak, na zdrowie.
Jak lubisz wodniaka.;)
Nie jestem specjalistą jak starsi stażem forumowicze ale wg mnie są trzy drogi:
1. zepsuje się (bardzo mało prawdopodobne)
2. będzie rozwodnione ale nic się nie stanie oprócz utraty smaku, słodyczy, mocy i koloru
3. jeżeli drożdże nie obumarły to przez utratę mocy mogą znowu zacząć przejadać cukier czyli nagazować wino i w efekcie nawet wywalić korek
Zepsuć czyli zakazić raczej się nie da chyba, że wino jest słabe, chociaż kurdę szklanka wody na butelkę napewno na moc nie pomoże. Pewnym jest natomiast, że wino będzie paskudne w smaku bo tak daleko rozwodnione wino przestaje właściwie być winem, na przyszłość zawsze pamiętaj żeby zrobić najpierw próbę na małej ilości wina, wtedy wiesz jak postępować z resztą trunku np. jeśli na małej ilości dodasz 10% wody i uznasz, że jest to wino pozbawione smaku, mocy i aromatu to napewno nie dodawaj 30% (szklanka na butelkę:) ). No i tak jak emas napisał jeśli nie ubiłeś wcześniej drożdży, a jakieś tam jeszcze broją w środku, to może się zrobić restart przez rozcieńczenie wina i stworzenia im warunków do rozwoju.