Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Pytanie od laika odnośnie poprawności pomiarów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich
zaczynam przygodę z produkcją cydru i dopiero ucze się pewnych pojęć. Czy możecie mi potwierdzić czy poniższy sposób liczenia jest prawidłowy?

zakładając, że sok riviva z biedronki ma 102 gr węglowodanów w 1 litrze, mam nastaw 10 litrów, czyli w nim 1020 gr cukru. Te 1 kg daje mi potencjalnie 583 ml etanolu (wg. wzoru, który znalazłem - 180 g glukozy = 105 gr etanolu) co dalej daje mi wynik (0,583l/10 x 100%) 5,83%?

i drugie pytanie - co daje pomiar aerometrem? jeśli np w soku wyjdzie mi 12 BLG co daje mi ta informacja ? rozumiem, że tylko zawartość cukru, jak ją obliczyć mając taki wskaźnik na cukromierzu?

Proszę zwrócić uwagę na poprawną pisownię - TWA
12 blg to jest zawartość cukru w soku jak spadnie do zera to bedziesz miał około 5% cydr.
12BLG jest to 126 g/l potem tylko mnożysz przez wielkość nastawu. Twoje obliczenia są prawidłowe.
Goger skąd wyszło ci 5%?
Jeśli te moje proste przeliczenia są właściwe, jak twierdzi kolega 511201 to :
12 blg=120 gr/litr*10 l nastawu = 1200 gr cukru
wg wzoru 180 gr cukru = 105 ml etanolu - z 1200 gr cukru mam 700 ml etanolu, czyli 7%
rozumiem,że to proste obliczenia ale czemu ty mówisz o 5%?

511201, dlaczego dla 12 blg jest 126 a nie 120 g/l?
Theacm30 doczytaj podstawy. Bllg to nie gramy na litr tylko gramy na kilogram roztworu. Innymi słowy wagowo a nie objętościowo.
Mierzenie zawartosci alkoholu w winie:
1. Mierzymy Blg moszczu (lub próbki moszczu
przy fermentacji miazgi) - moszcz musi byc
odcedzony z częsci stałych i miec przy
pomiarze temp. 20 st.
wychodzi przykładowo 23 Blg
2. Odejmujemy poprawkę na niecukry - jesli
mierzymy czysty sok (moszcz) to 4 Blg, jesli z
woda to liczbę 4 mnożymy przez współczynnik
taki jak stosunek soku do całej objętosci,
np.: soku 5 l, wody 7,5 l to:
5: (5+7,5)= 0,4 wiec poprawka na niecukry = 4
x 0,4 = 1,6
Boullii rozumiem, że nawiązujesz do mojego pytania co do tego dlaczego koledze 511201 wyszło 5% z 12 BLG a mnie 7?
Mógłbyś mi wytłumaczyć gdzie robię błąd, albo nakierować mnie na jakąś literaturę gdzie to jest opisane prostym słownikiem?
Nie, nawiązuję do tego dlaczego 12 Bllg to 126 g/l a nie 120 :)
Proponuje poczytać. Tutaj naprawdę wszystko jest opisane.

http://wino.org.pl/forum/forumdisplay.php?fid=40

Powyżej masz podany trop. Musisz uwzględnić niecukry.
Rozumiem, czyli poprawka na niecukry w cydrze (w czystym soku) to zawsze 4%? Czyli zamiast 12 Bllg do podstawy obliczeń mocy przyjmuję 8?
Nie, nie zawsze ilość niecukrów jest taka sama. Zazwyczaj przyjmujemy, że jest to 4 Blg w nierozcieńczonym soku jako uśrednioną wartość. Dla aronii, czy czarnej porzeczki można przyjąć trochę więcej.
W Twoim konkretnym przypadku, jeśli pomiar soku wskazał 12 Blg, a na opakowaniu masz informacje o zaw. cukru 102g/l to możesz zaufać producentowi i uznać, że te ok 2 Blg to właśnie niecukry.