Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Fermentacja nie startuje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam kolegów. Wczoraj wieczorem nastawiłem cydr z kartonika. Sok z Biedronki, bllg początkowe 14. Minął pełny dzień i drożdże póki co śpią. Wszystko robiłem zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Drożdże do cydru półsłodkiego+pożywka. Temperatura fermentacji: 21-22 stopnie. Mam plastykowy fermentator z kranikiem popularny na największym portalu aukcyjnym. Zastawiałem się czy może być on nieszczelny. Brzegi przed nastawieniem wysmarowałem olejem. Próbowałem jakoś sprawdzić szczelność fermentatora - dociskałem pokrywe ze sto razy. Jednak przy nacisku przy brzegach i zbliżeniu nosa do pokrywy czuć lekki zapach drożdży. Czy to normalne czy jednak sądzicie, że pojemnik jest faktycznie nieszczelny i dlatego drożdże nie wystartowały. Dodatkowo zrobiłem test obciążenia - postawiłem 2 l karton soku na pokrywie i woda w rurce lekko podniosła się po czym po chwili zaczęła opadać, co również podobno wskazywałoby na nieszczelność pojemnika. Mam się martwić, czy radzicie cierpliwie czekać ? Kiedy mogę stwierdzić, że faktycznie nic z tego nie będzie i zmienić fermentator, a może dołożyć drożdży?
Cydr pracuje, a Ty o tym nie wiesz. Masz na 99% nieszczelność. W sumie jest to normalne przy wiadrach/fermentatorach. Dla spokoju ducha zmierz Blg i sprawdź czy spadło.

No i po co kolejny nowy temat?:nie:

Edit: Jak Blg nie spadło i nadal wynosi 14, to napisz PW to otworzę wątek.