Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Sposób uzyskania soku z Czarnego Bzu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Planując w tym roku nastawieniu nastawu na swoje pierwsze wino z Czarnego bzu, chciałbym uzyskać sok w następujący sposób. Po przepłukaniu dojrzałych owoców w letniej wodzie, odsączając jej największą ilość na sicie zmiażdżyć je delikatnie nie uszkadzając pestek. Zmiażdżone owoce umieścić w wiadrze z 1/4 ilości cukru w stosunku do planowanego nastawu. Miazgę pozostawić w wiadrze około 3 dni nie dodając drożdży winiarskich i po tym czasie wycisnąć sok z miazgi, następnie podgrzać do temperatury wrzenia w celu wyeliminowania sambunigryny, wystudzić, wlać do balonu wraz z drugą częścią syropu cukrowego i drożdżami. Proszę Was o jakieś rady, czy ta metoda będzie skuteczna, bo jak stosuję tą procedurę w przypadku wiśni, to całkowicie się sprawdza. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Mirek
Metoda może i skuteczna, ale czy nie prościej użyć sokownika? Sok jest od ręki, "trucizna" unieszkodliwiona, niewiele pracy a wino wychodzi z nego bardzo dobre.
Przez te 3 dni mogą ruszyć dzikusy wiec po co.
Po za tym łatwo o zakażenie.
Zamiast sokownika możesz zmiażdżyć owoce delikatnie, wrzucić do gara z dodatkiem wody i zagotować.
Po przestygnięciu wyciszasz kompot i zadajesz do moszczu cukier z drożdżami.
Serdecznie dziękuję za Wasze rady, bo obaj Panowie macie rację, ale z racji, ze nie mam sokownika, to raczej skorzystam z sugestii jaguara56. Gdyby nie sambunigryna nigdy nie stosowałbym obróbki termicznej moszczu, ponieważ zawsze staram się trzymać konserwatywnych metod otrzymywania soku z owoców, lecz w tym przypadku, to siła wyższa, która skłania mnie do jej niepominięcia.
Mirek
Czy warto dodawać pektoenzym do owoców cz. bzu.
Mój plan jest taki rozmrozić owoce cz.b zalać wodą ok. 40 st. i dodać pekto. Po 24h zagotować i po ostudzeniu MD.

Możesz dodać pekto. W poniedziałek w tesco było po dwadzieścia dziewięć groszy. Łatwiej wydobędziesz sok.
Co po 29 groszy - pekto? To w tesco też jest, chyba tylko w HM.
Co się tak dziwisz? W wielu marketach o tej porze roku są produkty winiarskie.
To chyba wyprzedaż tylko sezon jeszcze trwa.