Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: dziwny posmak wina gronowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, zrobilem wytrawne wino z winogron i wszystko byloby ok gdyby nie dziwny gorzkawy posmak pozostajacy w ustach po wypiciu . Proba lekkiego osłodzenia trochę go zmniejszyła ale nie chcialbym go zasłodzic. Czy ktos spotkał się z czyms takim i wie jak sobie z tym poradzic?
Pozdrawiam
Radek
może to skutek zbyt długiego przebywania osadu w butli, jak czesto zlewałes wino z nad osadu
AramiS zauważył cos co MOŻE miec wpływ na ten stan rzeczy. Jednak może to również wynikac np z odmiany winogrona, może zbyt słabej MD i słabszego startu przez co rozwinęla się dodatkowa mikroflora w winie, może to byc po prostu efekt przejsciowy przy układaniu się wina i za miesiąc ustąpi. Podaj więcej info o sposobie pozyskania soku, przebiegu fermentacji itp
Czy ten posmak może byc spowogowany Pestkami w miazdze?
Generalnie tak, dlatego pytałem o sposób pozyskania soku. Bo znam takich którzy robią to za pomocą sokowirówki:glupek:
no to chyba moge :glupek: sok pozyskalem za pomoca sokowirowki - ale na swoja obrone musze powiedziec ze w zakupionej przeze mnie ksiazce o wyrobie wina byla to dopuszczalna metoda. Poza tym o fermentacji nie moge nic zlego powiedziec przebiegala burzliwie, wino tez staralem sie zlewac jak tylko cos pojawilo sie na dnie. to pewnie przez te pestki. Czyli nic juz z tym nie moge zrobic??
czekac :spie: czekac :spie: i jeszcze raz czekac :spie:
Gorzkawy posmak występuje często gdy wino jest młode
Mam podobny problem.Wino gronowe białe. Ma 3 miesiące i wyczuwam lekką goryczkę. Czy ta goryczka może zniknąć.
Poza tym ,że wykopałeś temat rekordowo stary nie wiemy nic.
Pochwal sie jakie winogrona, jaki przepis i jaka metoda produkcji. Może coś sie da zrobić .
Odmiany winogron nie znam. białe, smaczne. Przepuściłem przez odszypułkowywarkę, a następnie szybko do prasy i gotowy sok do pojemnika ze stali nierdzewnej. Dodałem Drożdże winiarskie FERMIVIN z Biowinu. Po ustaniu fermentacji burzliwej czyli ok. miesiąca zlałem z nad osadów i drugi raz po dwóch miesiącach. Wyliczyłem ile mam dodać wody i cukru. Starałem się robić książkowo, ale nie siarkowałem. Teraz w styczniu przefiltrowałem i zakończyłem siarką. Wino odpowiada mi ale pozostawia po wypiciu w ustach lekką goryczkę. Czy zrobiłem błąd czy jest to wina winogron?