Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Eksperyment na DR
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Słowem wstępu, proszę o opinie na temat pomysłu który urodził się ostatnio w mojej głowie. Otóż mam zamiar w tym roku zrobić kilka nastawów z DR jednocześnie, lecz żeby nie było tak nudno jeden z nich w ramach eksperymentu chciałbym ztuningować.
Ponieważ to eksperyment to ilość też niewielka, ok 20l. Oprócz ok 4-6 kg DR, chciałbym do wiadra fermentacyjnego dorzucić odpowiednią ilość rodzynek, połowę tej ilości suszonej żurawiny, oczywiście kwasek, maksymalną dopuszczalną dawkę mocno opiekanych płatków dębowych, wywar z hibiskusa (nie mam pojęcia ile), kilka lasek wanilii i jako creme de la creme dosłodzić miodem (przed butelkowaniem)
Pytanie do Was drodzy forumowicze, czy za bardzo nie popłynąłem? Czy taka ilość dodatków nie "zakryje" właściwego smaku DR?
Rok temu zrobiłem ok 100l wina i wyszło świetnie, z dnia na dzień jest coraz lepsze.
Pamiętajcie że to tylko koncept i ewentualnie eksperymentalny nastaw (mam dużo owoców w okolicy). Zapraszam do dyskusji
Ta wanilia to tutaj średnio mi pasuje.
O reszcie niech się wypowiedzą specjaliści..
Wanilia i hibiskus nie jest do końca moim autorskim pomysłem. Na jednym z kanałów na youtubie było robione właśnie takie wino (z tych dwóch W/W składników) i zachwalano. Stąd właśnie taki pomysł...