Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Pierwsze wino - pytanie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam, jest to mój pierwszy temat więc od razu przejdę do rzeczy. Mam trochę ciemnych winogron, w sumie z 20kg, jeszcze nie zebranych. Odmiana raczej słaba jeśli chodzi o robienia wina. Chciałbym zrobić wino około 12-14% bez drożdży i innych dodatków. Moje pytanie jest następujące, ile dodać wody,cukru i ile to ma stać. Wino słodkie lub półsłodkie. Nie posiadam urządzeń pomiarowych. Tylko niezbędne do wyrobu wina. Liczę się z tym że pierwsze wino może się nie udać ale i tak chcę spróbować. Przeglądałem forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Radek
(22-09-2015, 19:42)sedevacante napisał(a): [ -> ].....
Chciałbym zrobić wino około 12-14% bez drożdży i innych dodatków. Moje pytanie jest następujące, ile dodać wody,cukru i ile to ma stać.

Dwie sprawy.
Po pierwsze jak bez dodatków skoro chcesz dodać wodę i cukier.
Po drugie. Bez drożdży to tylko podobno taki jeden gość w Kanie Galilejskiej jakieś 2000 lat temu coś takiego zrobił. Ale o szczegóły zapytaj raczej Watykan bo my tutaj tylko z drożdżami robimy. Twój nick zresztą świadczy, że Watykan Ci nie obcy :)
Bez dodatków typu drożdże itp :D
Co do nicku, taki po prostu.
Drożdże które znajdują się na winogronie nie wystarczy?
Nie wystarczą na taki procent jak oczekujesz. Dociągną do ok 8-9%. I są wielką niewiadomą.
No właśnie dodatek drożdży szlachetnych to mus, a dodatek wody to już kalectwo :) jak poczytasz rzeczywiście to forum to gwarantuję Ci że znajdziesz satysfakcjonującą odpowiedź :)
Mieszkam na wsi, w pobliżu tylko małe miasteczko. Postaram się coś tam dostać jeśli trzeba. A jakieś proporcje i ile czego kupić?
Cukromierz to podstawa, drożdże szlachetne i pożywka tez. (Drożdże winiarskie mają zawsze przedział na jaką ilość nastawu są(może być od5-40l i mimo wszystko dajemy całą paczkę), pożywka zgodnie z info na opakowaniu ) i jeszcze się przyda piro.
Skoro odmiana jest "raczej słaba jeśli chodzi o robienia wina", to na Twoim miejscu zjadłbym ją, a nie wypił:)
Mieszkasz w małej miejscowości ale chyba poczta bądź kurierzy do Ciebie zaglądają... na allegro pełno tego masz.
Jakaś konkretna marka drożdży i pożywki? Winogron jest dosyć słodki ale nie wiem czy odpowiedni
sedevacante drożdże dobierz do alkoholu jakiego chcesz w winie. W ofercie biowinu jest dużo, wejdź na ich strone znajdź drożdże jakie Cie interesują i kup na allegro, bądź eurowinie duże jest sklepów. Pożywka zwyczajna.
@sedevacante nic się nie przejmuj. Do naszych winogron w zasadzie każde drożdże będą dobre bo medalowe wino i tak z nich nie wyjdzie ( co nie oznacza, że wyjdzie niesmaczne). Aktywne Fermivin będą okej, mało z nimi roboty i przefermentują cukier jak trzeba. Przygotowujesz je zgodnie z instrukcją na opakowaniu, co zajmuje jakieś 25 minut i są gotowe. Pisałeś, że mieszkasz na wsi, polecam więc zakup większej ilości saszetek. Jedna jest na jedno wino ( około 30l) a z racji miejsca zamieszkania pewnie przyjdzie Ci ochota nastawić jakieś jabłkowe czy z DR na przykład :)
Nieśmiało sugeruję też zakup cukromierza - koszt około 15zł a korzyści z posiadania ogromne.
Trzymam kciuki,
Jacek

p.s. pożywkę polecam activit ;)
@Hejter dzieki:)
Zakupie co trzeba.
Teraz druga sprawa, ile czego i ile to ma stać?
Czytając rożne przepisy widze duże rozbieżności co do cukru i wody. Wiem że chodzi tu o moc i kwaśność.
Stąd moje pytanie, czy podpowie ktoś jak to poprowadzić krok po kroku?
Ile wody i cukru zależy od tego jaki procent chcesz uzyskać ile cukru i kwasów jest już w winogronach. A więc do tego potrzebny jest cukromierz i kwasomierz.
To już wiem, tylko jak to zacząć?
Zbieram winogrono, myję skoro i tak dodaje drożdże. Zgniatam i co dalej? Teraz mam zmierzyć kwasowość i poziom cukru?
Przed zebraniem winogron, zerwij kilka jagód z różnych stron krzewu i zmierz. To da ci też podgląd czy nie lepiej żeby jeszcze powisiały i dojrzały.

Jak parametry będą znośne to zrywasz i jak pognieciesz sprawdzasz jeszcze raz Kwasowość i poziom cukru.
Wtedy zaczynasz projektowanie wina. (czyli zakładasz jaki ma mieć procent- obliczasz cukier do dodania i ew. dodajesz wodę jak są za duże kwasy ale myślę że jak powiszą dużej to nie będzie z tym problemu)
Winogrona powiszą dotąd aż przyjdą narzędzia. Jest on dosyć późny więc nie sądze że coś się stanie.
Pozdrawiam.
Radek
Rurka, cukromierz i kwasomierz powinny być na piątek. Teraz pytanie, lepsze drożdże i pożywka są z Zamojskich czy Biowinu? Zdecydowałem się na wino słodkie więc wziąć odmiane Malaga?
Ja wolę z Biowinu i Multimexu, ktoś inny powie że woli z zamojskch a jeszcze inny powie że jeszcze inne.
Jeszcze zapytam czy mogę zmieszać 2 odmiany winorośli?
Niema przeciwwskazań byle były dojrzałe:) czasem tylko wydaje się że są dojrzałe dlatego trzeba zmierzyć kwasy i cukier przed zebraniem. Drożdże dobrze sobie przygotować MD kilka dni wcześniej przed zebraniem no chyba że masz aktywne.
Chyba wezmę FERMICRU LS2, co sądzisz?
Jaki procent chcesz uzyskac? Bo G995 są trochę nie do zahamowania poniżej 14%.
Właśnie około 14
poszukaj Enovini WS, ona mają do 13%, wyciągają ciut więcej (tyko ważne - WS, bo zwykłe Enovini wyciągają ok 18%)

http://www.ceneo.pl/38033329
Stron: 1 2 3