Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino jak dalej opracowywać
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie kilka dni temu zacząłem robić wino według takiego przepisu z pewnej strony znalezionej w sieci "Należy zmiażdżyć winogrona, nalać na nie 1/3 przepisanej ilości wrzącej wody, po ochłodzeniu dodać zaczynu drożdżowego, po dniu przecedzić, na miazgę nalać 1/3 przepisanej letniej wody, po dniu odcedzić, uzyskany roztwór dolać do pierwszego w baniaku, na pozostałą miazgę dolać ostatnią część przepisanej letniej wody, po dniu scedzić, miazgę wygnieść, w uzyskanym roztworze na gorąco rozpuścić przepisany cukier i po ochłodzeniu dolać do baniaka, dodać pożywki i fermentować."

Dla moich butli dostosowałem dane z tabelki gdzie na wino 18% było tak 6kg winogron, 2.6 kg cukru , 5l wody i 3g pożywki.

Dla mojego wina zastosowałem drożdże i pożywkę firmy biowin.

Wczoraj wypełniłem ostatni punkt z przepisu jednak nie ma co robić dalej. Jak wygląda fermentacja ile ona trwa? Co dalej powinienem zrobić by wina nie zepsuć (o ile już się nie popsuło) poniżej wrzucam zdjęcia butli z dziś zrobił się taki osad w drugiej nie wiem co jest bo jest taka "wiklinowa" Oczywiście liczę na wyrozumiałość forumowiczów. Dopiero zaczynam swoją przygodę z winiarstwem i nie bardzo wiem co i jak powinno się robić. Kiedyś w mojej rodzinie zajmował się tym ojciec ale nie zdążył przekazać mi już tej wiedzy. Pozdrawiam.

Edit. Zdjęcia nie wskoczyły ale wrzuciłem je na dysk google pod tym linkiem https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing
Masakryczny ten przepis. Najlepiej wrócić na stronę gdzie znalazłeś ten przepis i tam szukać rady co dalej. Człowiek uczy się na błędach. Najlepiej na cudzych ale Ty będziesz uczył się na swoich. Pozytywne jest to że trafiłeś w końcu na miejsce gdzie zobaczysz jakie błędy popełniłeś. Dział dla początkujących i czytaj i przyswajaj wiedzę.

edit. Cudów nie oczekuj , jakieś wodniste różowe wyjdzie. Na razie niech fermentuje.
(15-10-2015, 17:17)TEQUILA napisał(a): [ -> ]Masakryczny ten przepis. Najlepiej wrócić na stronę gdzie znalazłeś ten przepis i tam szukać rady co dalej.
I tak robi, przepis pochodzi ze strony old wino... :)
Fermentacja ruszyła ? jakie dałeś drożdże ? ogólnie nie jest źle, wyjdzie z tego wino .
Już od kilku lat sugeruje się poważne zweryfikowanie przepisów ze strony głównej. Jak grochem o ścianę. :(
(15-10-2015, 16:49)Shaybus napisał(a): [ -> ]Witam serdecznie
Witaj, witaj!
Pomyśl nad zmianą nicka, bo Szajbus, to trochę nie halo. Tak myślę.
Tumanus kretinus na tym Forum, też nie pasuje.
Spokojnie wariatem żadnym nie jestem nick od nazwiska powstał i często w sieci go używam. Prywatnie jestem normalny :) CO do do drożdży dałem drożdże marki bio win. Bąbelkuje ładnie biała piana rośnie wrzuce dziś zdjęcia świeżę na google i podrzuce linka.

Edit. link ze zdjęciem z dziś https://drive.google.com/open?id=0BxNxPC...0lJdmpUazQ