Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Mój pierwszy organiczny miód.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno napisałem parę słów o nowej odżywce Activit O . To była teoria, teraz pora na praktykę.
15.10 rozpocząłem fermentację głogowiaka z DR, startowe 30Blg, pH 4,0, drożdże Fermivin PDM, temperatura 17C. Razem z uwodnionymi drożdżami do nastawu trafiła odżywka Activit O w dawce 0,5g/1litr. Po trzech dobach przy 25Blg dodałem następne 0,5/g/1l i po kolejnych dwóch przy 20Blg dodałem 1g/1l ( łącznie 2g/litr). Nastaw był napowietrzany przez pierwsze 3 doby, nie użyłem ani grama DAF-u. W chwili obecnej jest 6 Blg a nastaw wciąż ochoczo bulka. Przez cały czas fermentacji z rurki dochodzi piękny zapach.
Praktyka potwierdziła teorię, start fermentacji jest wolniejszy, bez skoków temperatury nastawu, maksymalny dobowy spadek cukru 3Blg ( 4 lata temu przy tych samych drożdżach i stosowaniu DAF-u miałem spadki 7,5Blg), przy wysokiej zawartości alkoholu w nastawie nadal dobra i równomierna praca drożdży:
20.10 20Blg
21.10 18Blg
22.10 15Blg
23.10 12Blg
25.10 9Blg
27.10 6Blg

Bardzo dziękuję za ten cenny raport. Niestety, z tego co wyczytałem na ulotce, to pożywka została przedawkowana pięciokrotnie jeśli chodzi o prawnie dozwolone limity ilości witaminy B1 (Maximum legally permitted quantity (due to the presence of thiamine): 40 g/hL). Oczywiście dla własnego spożycia nie ma to znaczenia.
Witaminę B ciężko przedawkować. W kolejnych miodach zmniejszyłem dawkę pożywki do ok. 1g/1litr.
Fermaid O też ma rekomendowane dawkowanie 0,4g/1 litr, choć w ulotce nie ma słowa o thiaminie.
Tak, z tego co wiem, to przedawkować witaminę B1 zażywając doustnie jest bardzo trudno. Właściwie nie wiem skąd te (unijne?) limity, no ale są. W sprawie Fermaidu O napisałem email z pytaniem o maksymalną dawkę, zobaczymy czy i jaką dostanę odpowiedź.
Wątpię, czy dostaniesz taką odpowiedz, miodosytnia Melovino stosuje na skalę przemysłową
 metodę TOSNA dawkowania odżywki Fermaid O , kilkakrotnie przekraczając rekomendowaną  dawkę .
To może oznaczać, że albo maksymalna dozwolona dawka jest wielokrotnie większa od zalecanej albo, że nie ma maksymalnej dawki, albo, że w wolnym kraju amerykańskim nikt się takimi bzdurami nie przejmuje. Serdecznie dziękuję za link!

Edycja:
Czekając na odpowiedź w sprawie ewentualnej maksymalnej dawki przeczesywałem internety. Na jednej ulotce Scott Laboratories znalazłem informację, że dawka Fermaid O 40g/100l daje 16ppm azotu. Bardzo mało, można by powiedzieć, szczególnie na potrzeby miodów. Gdzie indziej znalazłem prezentację Lallemand mówiącą, że organiczny azot jest 3-4 razy bardziej efektywny niż nieorganiczny. 5ppm organicznego azotu ma być bardziej efektywne niż 20ppm nieorganicznego.
W linkowanym wyżej przepisie Melovino, przyjęta jest efektywność 30g/100l daje 50ppm azotu. Licząc wg tego 2g/l daje 380 ppm. Licząc wg Scott Laboratories/Lallemand 2g/l daje 80 ppm. Razy 3 lub jeszcze lepiej 4 i zbliżamy się - jest 320 ppm.

Jak tak grzebałem w tych Internetach gdzieś mi mignęła dobra rada: "przestań liczyć azot i śpij lepiej".
Na Gotmead.com toczy się bardzo ożywiona   dyskusja   na temat stosowania odżywek w miodach pitnych,  zwłaszcza o metodzie TOSNA. Być może niedlugo będzie można u nas kupić Fermaid O.
Tak, podglądam. Jak zwykle o konkluzje trudno. Fermaid O jest już do kupienia w UE, paczka 2,5 kg.
W Szwecji można kupić opakowania 120 gram.
Niestety mój trzeciak, który zrobiłem na Activit O nie poszedł tak łatwo. Dałem nieco mniej pożywki (1,8 g /l) a pierwszą dawkę dopiero w kilkanaście godzin po drożdżach. To chyba był główny błąd, po 3 tygodniach jest aż 13 Blg ( z 37 startowego) i już raczej lepiej nie będzie. Spróbuję z większą ilością pożywki i dodaniem jej od początku - tak jak Miszcz Male.
@Antoni, nie piszesz nic o zastosowanych drożdżach i składzie nastawu, ale uzyskanie ponad 16% alkoholu jest
świadectwem poprawnej fermentacji. Na drugi raz zacznij z 32 Blg. Activit O daję do nastawu zaraz po uwodnieniu drożdży. Po kilku poprawnie odfermentowanych miodach wiem jedno, organiczny azot świetnie się spisuje na poczatku fermentacji, po 1/3 można dodać DAF w ilości 0,2-0,4 g/l z resztą Activitu O. Opisywany na początku miód zszedł po 17 dniach do 1 Blg.
Drożdże były Uvaferm 43 a brzeczka trzeciaka polskiego, ze smorodyniami i korzeniem kozłkowym ale w ilościach raczej bez znaczenia jeśli chodzi o azot. Jednak jestem przyzwyczajony do trzeciaków kończących na 6 Blg albo nawet jadących, tak jak twój, jeszcze niżej.
Drożdże dałeś porządne, fruktofilne, więc powinny trochę dłużej pociągnąć. Osobiście nie lubię za mocnych miodów, lepiej
wystartować trójniaka z 32 Blg i skończyć na 8 Blg.