Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Cena gąsiora 15 litrów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
planuję zakup nowego baniaka o pojemności 15 litrów.

Są bardzo duże rozbieżności w cenach niby tego samego gąsiorka. Zobaczcie sami:
Na Allegro baniak kosztuje 49zł Balon_1
Niby ten sam balon w sklepie Internetowym WinoHobby kosztuje 97 zł Balon_2

Co o tym sądzicie? Balony i wiklina wyglądają tak samo. Zdjęcie na WinoHobby trochę podretuszowane siankiem, etc. Czy to są te same baniaki? A może różnią się one grubością szkła?

Różnica w cenie to 100%!!! Warto się zastanowić. Co sądzicie o tym gąsiorku na Allegro?
A teraz zobacz opinie o sprzedających pierwszy gąsiorek. Na 9 komentarzy neutralnych tego sprzedawcy, 3 dotyczą jakości właśnie tego gąsiora.
W castodramie są też takie balony.
Ja ostatnio kupowałem w biowinie po 58,74 + inne drobiazgi.

Balon 15l dla mnie jest najlepszy jak jest goły, no ale taki jest ciężko dostać.

Lech

Tańszy jest w plastiku niż w wiklinie.
Nie pamiętam ile kosztuje sam balon, ale jako zestaw z korkiem, rurką, drożdżami, pożywką i czymś tam jeszcze kosztuje około 94 zł.
Dzięki za tak szybki odzew. Sprawdzę Castoramę, a jak nie to zdecyduję się na sklep firmowy Biowinu.
Z tego co mi wiadomo w supermarketach ceny są duże. Jeśli chodzi o internet te tańsze balony mają sporo niedoskonałości tj. bąble powietrza i coś w rodzaju rys.
Ja zauważyłem, że balony biowinu i terdensa są tańsze w marketach, niż na ich stronach internetowych.
a to ciekawe, orientujesz sie moze ile kosztuje 25l w markecie ?
W Leroy 15l kosztuje 75lub 79zł w koszu plastikowym ale u mnie w Lbn dużo bulek było. Bez obejrzenia bym nie kupiła choć i tak po zalaniu ciepłą wodą balonu pod korek w celu odmoczenia balon mi pękł na bąblu, przy okazji pociął wannę akrylową. Dobrze, że nie ręce.
34L ostatnio, znaczy jakieś 2-3 tyg temu widziałem w BricoMarche w promocji chyba za 95 czy 99

tak że sprawdzajcie markety

a jeszcze lepsza opcja to targ, 50-60 l (sam nie wiem, wielki zielony balon, gość nie znał pojemności) za 80, pewnie po targowaniu poszedł by taniej
Ja tam ostatnio kupiłem 20 L za 59,0 + przesyłka i wyszło 75 zł, znalazłem na aledrogo. A ostatnio poszedłem do osiedlowego sklepu niby z artykułami przemysłowymi i ten sam w cenie 80,0 zł bez ryzyka uszkodzenia w trakcie przesyłki. Ten sam 20 L w Bricko Marche nieopodal kosztował ponad 100,00 więc w marketach nie jest tanio a z neta może przyjść potłuczony ale jest najtaniej. Najlepiej balony szukać po jarmarkach na strychach u znajomych itp. Mi w ten sposób wpadł dobrze znany chyba 34 l o ile się nie mylę balon w koszu z siatki metalowej, leżał sobie na poddaszu domu który remontowałem, bidulka zakurzony i samotny taki, nowemu właścicielowi tej chaty niepotrzebny, odkupiłem za symboliczną złotówkę. Teraz ten balon nie jest samotny ma nowego oddanego przyjaciela czyli MNIE!!!! :big:

Aby nie być gołosłownym zobacz sobie ten link tam jest 25 z neta w dobrej cenie:
http://allegro.pl/balon-butla-do-wina-w-...72162.html
Castodrama 19,98/5l. BricoMarche 17,99/5l(u mnie nie ma)
49,98/10l, 96,17/25 i 108 w Castodramie. W bm nie pamiętam cen, ale 20 l za 120 zł.
Odziwo analizując ceny ze sklepu internetowego z linka wyżej balon 25 l w wiklinie jest tańszy niż 25 w koszu plastikowym. Ciekawe
W marketach ? :D Przeciętnie 30-40% drożej niż w necie. Wystarczy spojrzeć na cenę balonika 10 l w koszu plastikowym. Na allegro od 38 zł, w marketach od 55 zł. Trzeba oczywiście kalkulowac koszty przesyłki, ale w tej chwili jest tyle mozliwości, że zawsze mozna znaleźć tansza opcję od zakupu w markecie.
Wyjątkiem są wyprzedaże marketowe, ale nawet w tym przypadku trudno mówić o atrakcyjnej cenie. Oni wolą oddać producentowi niz obnizyć realnie cenę.
Ja, o ile tylko mogę, staram sie kupowac stare, używane, wykonane z dobrego szkła, nawet jesli są bez koszy. Jakościowo nieporównywalne do badziewia, które teraz jest produkowane.
@miodelli, za każdym razem tak jest.
Szerokootworowe w wiklinie
---||--- plastiku
wąskootworowe w wiklinie
---||--- plastiku.

50 l/108 zł w castodramie.

@marmur, nie zawsze opłaca się przez neta. Trzeba liczyć się z tym, że balon może pęknąć w w transporcie.
(06-11-2015, 12:05)marmur napisał(a): [ -> ]Ja, o ile tylko mogę, staram sie kupowac stare, używane, wykonane z dobrego szkła, nawet jesli są bez koszy. Jakościowo nieporównywalne do badziewia, które teraz jest produkowane.

Mam na oku taki 10 litrów szerokootworowy, średnica wlewu to 7 cm. Cena jest do rzeczy, ale co z korkiem? Nie spotkałem się z korkami o takich średnicach.
Są takie elastyczne gumowe nakładki, któryś rozmiar na pewno będzie pasował. Nakłada się je na zewnętrzną część szyjki i zakłada rurkę fermentacyjną. Popatrz w marketach obok korków, ostatnio widziałem to w Bricko kosztowało kolo 3 zł
(06-11-2015, 12:07)grzechu napisał(a): [ -> ]@marmur, nie zawsze opłaca się przez neta. Trzeba liczyć się z tym, że balon może pęknąć w w transporcie.

Wyżej podawałem jedynie przykłady róznic cenowych. Sam nigdy bym sie nie zdecydował kupowac szkła na odległość, ale wcale nie chodzi o mozliwośc uszkodzenia w transporcie.
Gdzies tam niedawno pisałem w wątku - kupowałem jeden jedyny nowy balon w sklepie wysyłkowym, który prowadzi też sprzedaż stacjonarną. Kupno wyglądało tak, że spośród 10 butli udało mi się wybrać jedną, która od biedy spełniała moje wymogi estetyczno-jakościowe.
Zależy też jakie szkło kupujesz. W sierpniu kupiłem 60 butelek w kolorze oliwkowym na alledrogo. Wyszło taniej niż w sklepie. Wszystkie dotarły całe. 1,28/butelkę (ciągle o tym piszę, ale nie jako reklamę, ale po to, żeby inni mogli zaoszczędzić).

Jakiś czas temu miałem możliwość kupić dwa balony 15 l w metalowych koszach po trzydzieści zł. Tylko nie wiem dlaczego nie kupiłem.
No i kupiłem stary balon 10 litrowy. Bardzo fajny, grube szkło, szeroki wlew, tj fi 70mm. Teraz muszę dobrać korek ;) Za baniaczek dałem 40zł.
Są takie białe gumowe kaptury na balony.
Szczerze to specjalnie nie przyoszczędziłeś. Ja tym kapturom nie ufam, na burzliwą się nadadzą ale żeby miał gąsiorek sobie tak stać rok. Czytałam sobie o robionych korkach ze styropianu czy silikonu do akwariów ale to wszystko ryzykowne jest.
Też czytałem o tych wynalazkach. Spotkałem się również z korkowym korkiem o takiej średnicy, jedyne co to bym musiał wywiercić dziurę aby umieścić rurkę fermentacyjną. Aczkolwiek różnie się pisze o zamknięciach korkowych, tj. że przepuszczają powietrze. A baniaczek zwyczajnie mi się podobał ;)
Najlepsze gąsiory:
Rynek, rynek i jeszcze raz - rynek.
Stare, porządne szkło, zazwyczaj zdecydowanie poniżej ceny współczesnego "delikatesa"...

Artur_M:
Nie przejmuj się "korkowym korkiem".
Szczelność jest całkiem ok.
Jak nie masz do niej zaufania - to dodatkowo zawoskuj korek lub weź kawałek spożywczego stretcha i okręć korek dookoła (moim zdaniem, nie będzie to jednak konieczne).
Możesz też wykonać "redukcję" do rozmiaru typowych korków używając instalacyjnej redukcji pn "uszczelka trapera" 75mm
Wygląda tak:
http://www.uszczeltech.eu/uszczelki-wulk...tyPhoto/2/
powinna pasować - do mojego słojo-balona o gardzieli fi 70 - wchodzi "akurat".
A w to wkładasz korek winiarski mniejszego gabarytu z rurką fermentacyjną
Tak, wiem, wiem - to nie jest guma spożywcza - podobnie zresztą, jak i większość dedykowanych korków "starego typu".

Rozwiązanie to jest tylko kompromisem cenowym - korki laboratoryjne z czerwonej gumy są w tym rozmiarze (70) bezproblemowo dostępne - ale niestety... niestety... kosztowne.

Wybór należy do ciebie.