Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino z jagód
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej
Latem nastawiłem wino z jagód. kupiłem 21l owoców. wycisnąłem z nich sok i wlałem do balona 50 l. Dodałem drożdży, tanin. Fermentacja dawno zakończona. BLG 0. Wczoraj próbowałem i mi nie smakuje. ani zapachu ani smaku. Czuć tylko alkohol. Chciałbym je jakoś podratować. Ma ktoś jakiś pomysł?
Dolej soku. Będzie smak i mniej %. Możesz też spróbować z tego zrobić ocet, chociaż ciężko to zrobić. Możesz zrobić z tego coś nielegalnego, ale nie zachęcam.
Możesz też rozrabiać tym spirytus do nalewek. Będziesz miał więcej alkoholu, niż gdybyś rozrabiał wodą.
Witaj. Jeżeli ma 0blg to znaczy ze jest wytrawne i może nie smakować. Zlej z nad osadu i dosłodź do odpowiadającego poziomu i odstaw niech dojrzewa. Piszesz, że czuć alkohol ale nie mówisz ile dodałeś cukru i czy w ogóle ?? Według mnie jagody nie są dobrym materiałem na wino.
Jeśli po dosłodzeniu dalej Ci nie pójdzie możesz śmiało to z kupażować np z wiśnią.