Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Mały pomocnik szukania na nowym silniku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.

Co jakiś czas pojawiają się pytania o to jak posługiwać się nowym forum.

np takie:


Cytat:Te forum jest całkowicie porąbane, i to wy nie umiecie nic znaleźć- a co dopiero ja:. W ogóle nic nie mogę znaleźć!
Nawet do kolegi na PW nic nie mogę napisać, bo pisze że mam poprawić błędy ,--ale jakie? Wytłumaczcie mi to??   :D 
----------------------------
Pozdrawiam/Gliwice
Gynek63

Domyślam się ,że niektórzy mogą mieć problemy,dlatego postanowiłem przygotować taki mały tutorialik.
Pewnie sam wszystkiego nie ogarniam, ale może komuś to pomoże.


Na początek okno poczty.
W zasadzie działa tak samo jak poczta e-mail. trzeba wpisać nick użytkownika, koniecznie temat i treść wiadomości (co najmniej 3 znaki).

Jeśli coś pominiesz wyskoczy raport błędów. Trzeba poprawiać do skutku, wg informacji jakie błędy wystąpiły, aż uda się wysłać wiadomość.

 [attachment=22082]
Teraz kilka informacji jak szukać wątków w których ktoś coś napisał , a ja nie zdążyłem przeczytać, lub jak rozwiązać kwestie w stylu gdzieś odpowiedziałem ale nie wiem gdzie itd.

Na dole listy tematów w każdym dziale znajduje się legenda oznaczeń tematów. Odpowiednia ikona znajduje się przy każdym temacie na liście. 
Łatwo można się zorientować, zwłaszcza po dłuższym czasie, czy jest to temat w którym coś napisałeś, czy są nowe posty itd
Ponadto jak na starym silniku pod tematem znajduje się nick autora ,a po prawej stronie nick osoby która odpowiedziała jako ostatnia.
[attachment=22084]

Teraz dodatkowa możliwość . Jeśłi najedziesz kursorem na ikonkę przed tematem i chwilę przytrzymasz wyświetla się informacja o wątku np:
 "Zawiera posty napisane przez ciebie, brak nowych postów"
Dodatkowa informacja ułatwiająca , podobnie jak ma starym silniku, to data napisania ostatniego posta znajdująca się po prawej stronie tematu na liście, tuż nad nickiem piszącego.

Na liście działów forum obok każdego znajduje się ikonka "świecącej lampki"
Podświetlenie oznacza ,że w dziale nie ma nowych postów, brak podświetlenia - są nowe posty , możesz podświetlić sam oznaczając w ten sposób dział jako przeczytany.
Możesz też najechać na ikonę kursorem i przytrzymać , wyświetli się wtedy stosowna informacja o tym czy są nowe posty czy nie.
[attachment=22083]
Na koniec sposób podstawowy wyświetlania ostatnich postów, tych napisanych dziś. czyli w ciągu ostatniej doby, oraz tych napisanych od ostatniego logowania.
[attachment=22085]
Dodatkowo zielona strzałka z boku przenosi Cię do ostatniego przeczytanego posta jeśli coś zostało napisane później.
Jak wstawić zdjęcia do treści postu. Dodając pliki jako załączniki silnik wyświetli ja na dole postu (w sekcji załączniki) w sposób losowy (przynajmniej tak to wygląda). Jest na to taki sposób, że można wstawić załączane zdjęcia do treści posta i wtedy zdjęcia te będą wyświetlane w takiej kolejności jak chcemy.
Żeby to uzyskać to robimy tak:
  1. dodajemy wszystkie zdjęcia jako załączniki (silnik forum przy załączaniu plików uaktualnia ich listę - na dole strony poniżej treści posta)
  2. potem ustawiamy kursor w treści posta w miejscu, w którycm chcemy wstawić zdjęcie
  3. klikamy w przycisk "Wstaw do posta" przy zdjęciu, które chcemy wstawić do treści posta: odpowiednie zdjęcie zostanie wstawione do treści posta jako tzw. znacznik "attachment"
  4. powtarzamy kroki 2 i 3

[attachment=22283]
[attachment=22284]
[attachment=22285]

W tym przykładzie załączyłem do posta cztery zdjęcia, ale tylko trzy z nich wstawiłem do treści posta; też tak można. Zdjęcie, które nie zostało wstawione do treści posta pojawia się na dole posta w sekcji załączników.

Użyłem zdjęć zrobionych przez Castlemana i załączonych w tym poscie.
Super, to właśnie jest właściwa kolejność :D
No dobra witas. Wszystko było by ok jakby wyświetlały się te załączniki u mnie. Ja nie mam ani emotikonek ani nie mogę wystawić zdjęcia. Sprawdzałem na kompie i też nie mogę. Nie wyświetla się wogóle informacja "załączniki". Może ktoś pomóc jak to zrobić. Na starym silniku miałem.
Pozdro Darek
Kurde, zaś piszę . Opcja z załącznikami i emotkami jest dostępna przy "nowa odpowiedź" - przynajmniej na komputerze
:brawo:  Dzięki Modliszqa :spoko: