Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Powiadamianie użytkownika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kiedyś ktoś rzucił pomysł aby otrzymywać info z informacją, że ktoś wspomniał o Tobie. Tak jest np. na FB.

Fajna sprawa i do realizacji ale to później. Zapisuję dla przypomnienia.
Ale może jako opcja wyłączana przez wspominanego.
To był mój pomysł;). Tylko, żeby nie były to powiadomienia na mejla. Byłoby to irytujące. Lepiej, żeby to wyskakiwało na stronie internetowej forum.
Myślę że powiadomienia na mejla , mogłyby czasami obudzić starych forumowiczów , którzy nie zaglądają tu od dawna.
Mogłoby, ale pomyśl sobie, że 50 osób wpisze w swoich postach @plecionka i dostałbyś 50 mejli. Podobnie było na starym forum, gdy zasubskrybowało się wątek. Nowy wpis=nowy mejl. Część starych użytkowników można by usunąć(tych co nie napisali żadnego postu, a są zarejestrowani od nastu lat).
Może podwójne powiadamianie na PW i na mejla z możliwością wyłączenia każdego z nich ręcznie w profilu użytkownika.
To byłoby najlepsze wyjście. Tak jest na fb i sprawdza się naprawdę dobrze.
(08-01-2016, 12:35)grzechu napisał(a): [ -> ] Część starych użytkowników można by usunąć(tych co nie napisali żadnego postu, a są zarejestrowani od nastu lat).

To już jest zrobione. Ponad 2 tysiące martwych dusz jest już w zaświatach  :D
Ja bym zasugerował ani PW ani mail, bo oba służą do czegoś innego.

Jak ma się włączoną subskrypcję własnych tematów, to z każdym nowy postem w temacie otrzymuje się maila. Nie mówiąc już o subskrypcji tematów inny użytkowników czy subskrypcji całych działów.
PW służy do komunikacji między użytkownikami i jak ktoś ma trochę wiadomości, to wystarczy, że nie usunie wywołań* i w szybkim czasie zapełni sobie PW.

Najlepiej byłoby modal-box, który pojawia się jak ktoś o nas wspomni, wtedy przenosi nas na stronę Panelu Użytkownika (wino.org.pl/forum/usercp.php) gdzie pod blokiem "Twoje najnowsze wątki" będzie blok "Moje wywołania", a w nim lista tematów w których nas wywołano.

* ładniej brzmi niż wspomniał w temacie/poście oraz nie myli się z powiadomieniem.