Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Trójniak glogowiak - dokwaszanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Nastawiałem między świętami trójniak na głogu.
Miód wielokwiatowa + woda = 12 l brzeczki.
Głóg ~4 kg, z zamrażalnika.
Drożdże Enovini, pożywka Activit + DAP w dwóch ratach, pierwszą po ~ 10h od dodania drożdży do nastawu, drugą gdy Blg spadło o 10°.
Kwasek cytrynowy 5g.
Blg startowe 36.

Wszystko idzie bardzo ładnie, na dzień dzisiejszy Blg=4,5.

Terasz moje pytania do przezacnych, doswiadczonych miodosytnikow:
1.-jak długo głóg trzymać w nastawie (planowałem ~miesiaca)
2.-moim zdaniem (organoleptycznie) jest za niska kwasowość, kiedy dokwasić i ile mniej więcej dodać kwasku cytrynowego.
3.-moim zdaniem trzeba będzie do miodzić, kiedy i do jakiego mniej więcej poziom Blg.

Pozdrawiam
Ad.1 minimum miesiąc do dwóch.
Ad.2 bez pomiarów przy głogu circa 2g/l kwasku
Ad.3 Blg końcowe 4-6 ale to zawsze sprawa indywidualna.
Ad. 1.- dzięki.
Ad. 2.- a przy pomiarach, jaka powinna być mniej więcej kwasowość (rozumiem że te 2g/l to ponad to co już dodałem)
Ad. 3.- dzięki, jasne że ostatecznie trzeba się kierować własnym smakiem.

Pozdrawiam
Wg. pomiarów 8-10g/l tak mówi teoria.... ale również kwasowośc jest sprawą indywidualnych upodobań. Inna sprawa jak dosłodzisz i jak długo będzie leżakował miód.
Dzięki Seal68
Mi się nie spieszy, sądzę że 1,5 - 2 lata najwcześniej.

Jeszcze jedno pytanie, kiedy dokwaszać a kiedy domiodzić
W tym samym czasie.
.... no i jestem o rok młodszy ;P
Ha ha, udało mi się, ale pod warunkiem że to Twój wiek a nie data urodzenia. :D

Miałem na myśli teraz w czasie fermentacji, czy po zakończeniu burzliwej i zlaniu z nad głogu. :)
Na samym końcu; zlewasz z nad głogu, odczekujesz, bo jeszcze sobie popracuje, coś osiądzie lub się uniesie (owoce). Mierzysz- domiadzasz i dokwaszasz.... itd.
P.S. Teściunio ma 73 , wiec ja.... ;P
Dzięki. :)

Czyli jesteś w wieku mojego syna. :)

Pozdrawiam
(10-01-2016, 16:22)lech.kuba napisał(a): [ -> ]Witam
Nastawiałem między świętami trójniak na głogu.

@Lech.kuba - czy uważasz ze udał Ci się ten miód? Tzn. czy warty jest potworzenia?
@Wszyscy - Planuje nastawić większy miód pitny dlatego zastanawiam się nad najlepszym surowcem. Oczywiście „najlepszy” to jest pojęcie względne ale głownie chodzi mi o miód który najczęściej popełniacie (Maliniak, Agrestniak?)
Tak, sądzę że jest to miód jeden z lepszych, ale jeszcze musi sobie po leżakować, klarowny jak łza, zero osadu, w smaku nie za słodki i nie za kwaśny, domiadzałem do 7*blg
Obecnie mam nastawiony dwójniak z suszonej DR i trójniak z miodu gryczanego bez dodatków, który w 4 dni zszedł z blg 33 na 18, możliwe że jest to spowodowane bardzo dobrym przygotowaniem drożdży do pracy (G995 + pożywka Go-Ferm w trakcie uwadniania drożdży, a później pożywka fermaind 0 już do nastawu), i mimo że temperatura fermentacji wynosi 12-13*C, drożdże dalszym ciągu intensywnie pracują, każde bujanie fermentorem powoduje wyrzucanie wody z rurki.
ja tam nie lubie jak jest zbyt kwasny :)

A ja lubię jak posty są pisane poprawną polszczyzną - TAW
Miód domiadza się i dokwasza pod własny gust, miód za mało kwaśny jest mdły w smaku.:)
A pozwole sobie zapytać czy drugi raz byś robił też w 100% na wielokwiacie? I ile ostatecznie trzymałeś owoce ?

Pozdrawiam
Mam jeszcze w zamrażalniku ~4kg głogu, zastanawiam się co z nim zrobić trójniak czy nalewkę, pewnie zrobię to drugie :niewiem: , ale jeżeli popadło by na miodzik to będę robił tym razem na akacji (bo taki mam).
Owoce trzymałem 6 tygodni.